WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Kazimierz Biskupi. To był pierwszy taki piknik dla seniorów

Materiał promocyjny

Dodano: 24.06.2019 13:03

Seniorzy z większości gmin powiatu konińskiego spotkali się na pikniku w Parku Kulturowym w Kazimierzu Biskupim.

Lokalne przysmaki przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z Bielaw i Władzimirowa, muzycy grający i śpiewający znane piosenki, a do tego zabawa oraz integracja. Tak wyglądał pierwszy Powiatowy Piknik Seniorów. - Cieszymy się, że ludzie którzy zakończyli aktywne życie zawodowe, potrafią działać, być kreatywnymi i aktywnymi na innym polu – mówił Stanisław Bielik, starosta koniński. - Myślę, że ten piknik wpisze się w kalendarz imprez powiatowych, bo jest potrzeba integracji seniorów. Niech to nie będzie pierwszy i ostatni, a pierwszy i następne – dodał.

Jak podkreślał starosta, miejsce organizacji pikniku nie zostało wybrane przypadkowo. Kazimierz Biskupi jest w sercu powiatu, a do tego ma warte zobaczenia zabytki. - Dla mnie jako wójta to wielki zaszczyt i honor gościć seniorów, ale też zapoznać ich z naszą historią. Celowe było zrobienie tej imprezy w Parku Kulturowym, między dwoma pięknymi obiektami sakralnymi. Można je było zwiedzić z przewodnikiem – mówił Grzegorz Maciejewski, wójt gminy Kazimierz Biskupi. - Seniorzy w naszej gminie prężnie działają. Chcą się udzielać, a ja chcę to wykorzystać. Liczę, że ta współpraca będzie na najwyższym poziomie. Jako wójt staram się podpatrywać seniorów i czerpać od nich. Będę o nich dbał i starał się być zawsze blisko. A wierzę, że w Kazimierzu każdy znajdzie coś dla siebie – dodał.

Na pikniku bawili się przedstawiciele m.in. takich gmin jak: Golina, Ślesin, Skulsk, Sławsk, Wilczyn, czy Kramsk. Było tez koło seniorów „Leśne Echo” z Kazimierza Biskupiego. - Jestem w kole od 10 lat. Organizujemy imprezy, zabawy na różne okoliczności. Wyjeżdżamy na wycieczki do teatru, parlamentu, muzeów. Niedługo wybieramy się do Uniejowa – mówiła Marzena Kwiatkowska z koła „Leśne Echo”. - Często spotykamy się w swoim gronie. Takie pikniki są potrzebne dla umilenia czasu, integracji i wymiany doświadczeń z innymi seniorami - dodała.

Dla uczestników pikniku wystąpiły: chór „Dominium” ze Sławska, Kapela Podwórkowa „Z Kopyta” z Kazimierza Biskupiego, Kapela Podwórkowa „Pod Rydlem” z Kleczewa oraz zespół „Forte”.

slajd 1 z 41
NASTĘPNY SLAJD

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:piknik,   seniorzy,   lato
Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO