WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Noc Kupały w Radolinie. Świętojańskie wianki i muzyka folkowa

Dodano: 1.07.2019 09:32
Źródło: LM.pl

Wianki i folkowe rytmy, czyli Noc Kupały w Radolinie, gm. Golina. Imprezę zorganizowano już po raz trzeci.

Noc Kupały, czyli święto witalności i płodności, obchodzone w letnie przesilenie. W Radolinie obchodzono je hucznie. Były kreatywne zabawy, tańce, animacje i kącik plastyczny przygotowany przez Pracownię Artystyczną Enduzo KREATYWNI. W konkursie na najpiękniejszy wianek świętojański natomiast wystartowało dziewięcioro uczestników. Jury po burzliwych obradach zdecydowali, że zwyciężczynią tych nietypowych zmagań została Zosia Wróbel.

Zwieńczeniem imprezy był koncert zespołu Liarman. Grupę tworzą Susana Raso (mezzo-sopran, altówka, tamburyn galicyjski, banduria), Lidia Małyszek (flet prosty sopranowy, flet prosty altowy, flet powszedni) oraz Łukasz Gaszler (gitara). Wokalistka zespołu pochodzi z Galicji (Hiszpania), gdzie ukończyła studia muzyczne w Konserwatorium w A Coruna, a następnie odbyła staż podyplomowy w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Radolińska publiczność wysłuchała  dawnych pieśni angielskich, hiszpańskich i galicyjskich. Nie zabrakło również rytmów bałkańskich, folk- rockowych oraz oczywiście naszych rodzimych, ludowych utworów.

Organizatorami „Nocy Kupały” byli: Dom Kultury w Golinie, Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „Nasza Radolina”, radny Krzysztof Szymański oraz sołectwa: Radolina i Myślibórz.

fot. Dom Kultury w Golinie

slajd 1 z 13
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO