WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Jak zadbać o wzrok dzieci?

Materiał promocyjny

Dodano: 7.07.2019 10:08

Obecnie noszenie okularów korekcyjnych jest bardzo powszechne także wśród dzieci. Na kondycję naszego wzroku ma wpływ wiele czynników, m.in. brak ochrony przed intensywnym słońcem, ciągłe przesiadywanie przed różnymi ekranami czy po prostu wrodzona tendencja do wystąpienia wady odziedziczona po kimś z rodziny. Jak zatem skutecznie dbać o wzrok naszych dzieci? Na czym powinna polegać profilaktyka?

  1. Odpowiednia dieta do podstawa
  2. Nie pozwalaj dziecku na spędzanie całego dnia przed komputerem
  3. Regularne wizyty u okulisty pomogą szybko wykryć problem

Odpowiednia dieta do podstawa

Na stan i sprawność naszego organizmu w dużej mierze wpływa to, co jemy. Nie inaczej jest z dziećmi - ponieważ ciągle rosną, potrzebują dużo składników odżywczych, aby dobre się rozwijać. W przypadku wzroku największy wpływ na właściwe jego funkcjonowanie mają produkty zawierające luteinę i beta-karoten. Tę pierwszą substancję znajdziemy na przykład w brokułach, szpinaku, szczypiorku, papryce oraz innych zielonych, żółtych i pomarańczowych warzywach. Z kolei w beta-karoten obfitują mango, dynia, suszone morele czy pietruszka.

W diecie dziecka nie może również zabraknąć witamin. Rozpuszczalną w tłuszczach witaminę E możemy znaleźć m.in. w pestkach słonecznika, olejach roślinnych i orzechach, a rozpuszczalną w wodzie witaminę C w cytrusach czy borówkach. Jeżeli zadbamy, aby nasza pociecha nie miała niedoborów, nie powinny pojawić się problemy ze wzrokiem.

Nie pozwalaj dziecku na spędzanie całego dnia przed komputerem

Światło emitowane przez różnego rodzaju ekrany jest bardzo niekorzystne dla naszych oczu, a co dopiero dla oczu dzieci. Jeżeli więc pozwolimy dziecku całe dnie spędzać ze smartfonem w ręku, przed komputerem czy przed telewizorem, jest to prosta droga do uszkodzenia wzroku na własne życzenie. Zamiast aktywności tylko przed sprzętem elektronicznym lepiej jest zachęcać nasze pociechy do aktywności na świeżym powietrzu, np. poprzez wspólne spacery czy uprawianie sportu. Jeżeli na zewnątrz jest słonecznie, nie powinniśmy przy tym zapomnieć o odpowiedniej ochronie przeciwko promieniowaniu UV, czyli o okularach przeciwsłonecznych.

Regularne wizyty u okulisty pomogą szybko wykryć problem

Czasem zdarza się jednak tak, że mamy tendencję do wystąpienia wady wzroku. Taki stan najlepiej rozpoznać jak najszybciej, dlatego warto co najmniej raz na rok zabrać dziecko do okulisty. Szybko wykryte nieprawidłowości pozwolą sprawnie dobrać okulary dla dzieci korekcyjne, dzięki czemu nasza pociecha nie będzie męczyła się, zmuszona do mrużenia oczu w szkole czy podczas zabawy. Dzięki temu nie tylko poprawimy dziecku komfort życia, ale także zminimalizujemy ryzyko pogłębienia się wady.

  • Jak zadbać o wzrok dzieci?

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:zdrowie,   dzieci,   młodzież

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2019 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO