WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Uwaga na oszustów! Próby wyłudzeń "na policjanta CBŚ"

Dodano: 11.07.2019 14:20
Źródło: LM.pl

Oszuści podający się za funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego mają na celowniku mieszkańców Konina.

Dwa dni temu dyżurny konińskiej komendy przyjął zgłoszenie o próbie oszustwa metodą „na policjanta” i rozesłał policyjne ostrzeżenia. O podobnej próbie poinformowała naszą redakcję jedna z czytelniczek.

- Odebrałam w ostatnim czasie dwa takie telefony. Najpierw pan przedstawił się jako policjant CBŚ. Byłam ostrożna i poprosiłam o imię oraz nazwisko i numer legitymacji służbowej. Powiedziałam, żeby zadzwonił za 10 minut, bo muszę to sprawdzić w naszej konińskiej komendzie. Już nie zadzwonił – opowiada czytelniczka. - Dzisiaj był kolejny telefon. Znowu pan przedstawiający się jako funkcjonariusz CBŚ kazał mi wyjść do drugiego pomieszczenia, żeby nikt nie słyszał – dodaje.

Kobieta zachowała zimną krew i nie dała się zwieść oszustom. Marcin Jankowski, rzecznik konińskiej policji podkreśla, że każdy taki przypadek warto jest zgłaszać mundurowym.

- Kiedy dyżurny otrzyma informację o próbie oszustwa to policyjne ostrzeżenie pojawia się w aplikacji „BLISKO”. Wtedy każdy kto ją posiada otrzymuje powiadomienie, żeby być ostrożnym – mówi Marcin Jankowski. - Czujność trzeba jednak zachować cały czas – dodaje.

  • Konin. Uwaga na oszustów! Próby wyłudzeń "na policjanta CBŚ"

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO