WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Kiermasz książek przed biblioteką to strzał w dziesiątkę

Dodano: 12.07.2019 14:06
Źródło: LM.pl

Książki za 2 zł. Niemożliwe? A jednak! Przed Miejską Biblioteką Publiczną trwa pierwszy kiermasz. Kolejny już za tydzień.

To pierwsza inicjatywa nowego dyrektora biblioteki – Damiana Kruczkowskiego. Przed wejściem do budynku stanęły dziś stoły z mnóstwem książek.

- To obopólna korzyść dla mieszkańców i dla biblioteki. Książki bywają drogie i nie każdego na nie stać. Te które sprzedajemy to są książki zezłomowane, dublety i pozycje, które na półkach bibliotecznych nie mogą się już znaleźć. Szkoda ich sprzedać na makulaturę, bo mogą być wykorzystywane przez czytelników w ich domach – mówi Damian Kruczkowski.

Po kilku minutach od rozpoczęcia kiermaszu, przy stołach była już spora grupa zainteresowanych. Wśród nich pani Magdalena, która przyszła z siostrą i dziećmi.

- Bardzo często kupujemy z siostrą książki w internecie. Te książki są drogie, a tutaj dostęp i takie ceny, rewelacja! Kupiłyśmy książki dla dzieci, takie których teraz rzadko spotkać. Jesteśmy bardzo zadowolone – mówi pani Magdalena. - Mam też ze trzy książki dla siebie, ale skupiłam się bardziej na dzieciach. One bardzo lubią czytać – dodaje.

Każda książka kosztuje 2 zł. Pieniądze niewielkie, a znaleźć można mnóstwo ciekawych pozycji.

- Te pieniądze będą przeznaczone na bieżącą działalność biblioteki, na artykuły biurowe, piśmiennicze dla dzieciaków podczas wakacyjnych zajęć w filiach. Mamy ambitne cele i plany, potrzeb jest dużo, więc każde 2 zł się przyda – mówi Damian Kruczkowski.

Kiermasz potrwa dzisiaj do godz. 16.30. Kolejne odbywać się będą w każdy piątek, aż do końca wakacji. A jeśli pozwoli pogoda, może i dłużej. W najbliższy poniedziałek natomiast na stronie internetowej biblioteki znaleźć będzie można listę 17 000 tytułów, które są do nabycia. Będzie można je przejrzeć, wysłać do środy każdego tygodnia e-mail z zamówieniem, a w piątek odebrać na kiermaszu. Katalog będzie aktualizowany na bieżąco.

slajd 1 z 20
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

i dlaczego tak krotko ci co pracuja nie maja szans z tego skorzystać
Dodano: 12.07.2019 18:13    Przez: ~konin
Kłania się czytanie ze zrozumieniem: w tekście wyraźnie jest napisane, że lista będzie dostępna od poniedziałku.
Dodano: 12.07.2019 20:09    Przez: ~Zzz

KOMENTARZE

No i gdzie na stronie biblioteki można znaleźć tą listę?Tak swoją drogą to mogliby odświeżyć interfejs strony biblioteki, bo jest już strasznie archaiczny i mało czytelny.
Dodano: 12.07.2019 16:56    Przez: Rafał Kowalski
Kłania się czytanie ze zrozumieniem: w tekście wyraźnie jest napisane, że lista będzie dostępna od poniedziałku.
Dodano: 12.07.2019 20:09    Przez: ~Zzz
i dlaczego tak krotko ci co pracuja nie maja szans z tego skorzystać
Dodano: 12.07.2019 18:13    Przez: ~konin
avatar Jak się rozpędzą to wyprzedają wszystkie książki z biblioteki i na końcu ją zamkną. Może i o to chodzi?...
Dodano: 12.07.2019 18:16    Przez: Pulsar71
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO