WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Starostwo kończy przyjmowanie wniosków na usunięcie azbestu

Dodano: 17.07.2019 12:34
Źródło: LM.pl

Najbliższy piątek będzie ostatnim dniem przyjmowania przez Starostwo Powiatowe w Koninie, wniosków o dofinansowanie usunięcia azbestu.

Zainteresowanie mieszkańców powiatu konińskiego przerosło najśmielsze oczekiwania Starostwa Powiatowego w Koninie, który program usuwania azbestu prowadzi od 13 lat. Dzięki niemu finansowany jest demontaż, transport i unieszkodliwienie płyt cementowo-azbestowych.

- Do wydziału ochrony środowiska, od stycznia do 15 lipca, wpłynęło już ponad 550 zgłoszeń. Dla porównania przypomnę, że w ubiegłym roku, na podstawie złożonych przez mieszkańców wniosków, przeprowadziliśmy prace na terenie 497 nieruchomości. Mając w 2019 r. do dyspozycji jedynie środki własne, w wysokości 450 tysięcy złotych, musimy zakończyć nabór wniosków już 19 lipca.  Zgłoszenia po tym terminie nie będą w tym roku rozpatrywane – informuje Julia Stasińska naczelnik wydziału ochrony środowiska, rolnictwa i leśnictwa w Starostwie Powiatowym w Koninie.

Przez wszystkie edycje trwania programu, z powiatu konińskiego zniknęło ponad 10 tysięcy ton wyrobów azbestowych za blisko 6 mln 700 tys. zł.

fot. Starostwo Powiatowe w Koninie

  • Starostwo kończy przyjmowanie wniosków na usunięcie azbestu

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO