WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Szczepienia kryterium przyjęcia do żłobka? Zmieni się coś jeszcze

Dodano: 18.07.2019 12:56
Źródło: LM.pl

Szczepienia mogą być jednym z kryteriów w rekrutacji do żłobka w Koninie. Nad taką propozycją radni pochylą się najprawdopodobniej jesienią. Już od września natomiast zmieni się sposób opłat za pobyt dziecka w żłobku. Ma to podnieść wydajność instytucji.

Na początku lipca wrocławscy radni przyjęli uchwałę, która wprowadziła obowiązek szczepień ochronnych jako jedno z kryteriów przyjęcia dziecka do żłobka. Jeśli maluch ma przeciwwskazania do szczepień, to jego rodzic lub opiekun ma obowiązek przedstawić odpowiednie zaświadczenie od lekarza. Nad podobnym rozwiązaniem zastanawiają się władze Konina.

- Chcemy, żeby takie kryterium się pojawiło w punktacji, ale czy ono będzie przesądzające to się zastanawiamy – mówi Witold Nowak, zastępca prezydenta Konina. - Na ten moment jesteśmy bliżsi takiemu rozwiązaniu, że wprowadzimy kryterium szczepień i odpowiednio je wypunktujemy, ale nie tak, żeby to było być albo nie być – dodaje.

Decyzję o określeniu kryteriów przyjęcia do żłobka podejmą konińscy radni. Wiceprezydent Nowak chciałby, żeby rozstrzygnęło się to jesienią. Wtedy nowe kryteria obowiązywałyby od nowego roku, czyli kolejnego naboru do żłobka. Na tym nie koniec planowanych zmian w tej instytucji. Od września tego roku obowiązywać będą nowe zasady, jeśli chodzi o płatności.

- Mamy w kolejce oczekujących 120 dzieci, a faktyczne wykorzystanie miejsca było na poziomie 52%. Niektórzy rodzice przyprowadzają dzieci na 2, czy 3 godziny, często bo ktoś nie mógł się dzieckiem zaopiekować. Nie chcemy, żeby tak było. Chcemy, żeby żłobek był w pełni wykorzystywany. Dlatego ostatnio Rada Miasta podjęła decyzję, na nasz wniosek, żeby zmienić opłatę na ryczałtową – mówi Witold Nowak. - Dla tych, którzy przyprowadzają dziecko na cały dzień to będzie korzystniejsze. Ci, którzy zostawiają dziecko na krótko, będą musieli podjąć decyzję czy żłobek, czy może jednak inna opieka – dodaje.

Dzięki wprowadzeniu zmian od września, za kilka miesięcy będzie wiadomo, czy wykorzystanie żłobka się poprawiło. Wtedy, jak podkreśla wiceprezydent Nowak, przyjdzie czas na kolejne decyzje, w tym jeśli będzie taka potrzeba, rozważenie otwarcia kolejnego żłobka.

  • Szczepienia kryterium przyjęcia do żłobka? Zmieni się coś jeszcze

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Bardzo dobry pomysł.
Dodano: 18.07.2019 15:59    Przez: koninianinin

KOMENTARZE

Bardzo dobry pomysł.
Dodano: 18.07.2019 15:59    Przez: koninianinin
Co na to antyszczepionkowcy ? hehe walka w sądzie o równouprawnienie? ;) W sumie ciekawie by było hehe
Dodano: 18.07.2019 20:29    Przez: ~Szczepień
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO