WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin uczcił bohaterów Warszawy. 75.rocznica wybuchu powstania

Dodano: 1.08.2019 19:35
Źródło: LM.pl

Złożeniem kwiatów i biało-czerwonym dymem z dachu kościoła, uczczono w Koninie 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

1 sierpnia 1944 roku rozpoczęło się jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. Wystąpienie zbrojne przeciwko wojskom niemieckim okupującym Warszawę trwało 63 dni i zakończyło się kapitulacją. Szacuje się, że w trakcie trwania walk zginęło około 16 tysięcy żołnierzy oraz od 150 do 200 tysięcy cywili. Bohaterów walczących o Polskę uczczono jak co roku minutą ciszy. W Koninie po mszy świętej w kościele św. M. Kolbe, o godz. 17.00, czyli w godzinę „W” zawyły syreny.

Później kwiaty złożyli kombatanci, parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, duchowieństwa, placówek oświatowych i kulturalnych. Wśród osób oddających cześć powstańcom była Małgorzata Świergiel, córka Jerzego Nawrotka – żołnierza Armii Krajowej, który walczył w batalionie „Zośka”. Na zakończenie uroczystości z dachu kościoła odpalone zostały biało-czerwone race.

slajd 1 z 38
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO