LM.plWiadomościIII liga. Pechowa porażka Górnika Konin. 0:2 z Polonią Środa Wlkp.

III liga. Pechowa porażka Górnika Konin. 0:2 z Polonią Środa Wlkp.

Górnik Konin przegrał drugie spotkanie z rzędu w tym sezonie, ale trudno porównywać starcie z Polonią Środa Wlkp. do meczu w Stężycy. W tę sobotę, przy odrobinie szczęścia, biało-niebiescy mogli pokusić się nawet o zwycięstwo.

Po pierwszym, wysoko przegranym meczu z Radunią Stężyca, trener Damian Augustyniak zamieszał składem. Między słupkami pojawił się Klaudiusz Kurek (choć to akurat konsekwencja urazu Wiktora Beśki), a w polu - Patryk Szymaniak, Dawid Kalinowski i Krystian Sobieraj. Ten ostatni, co zaskakujące, zagrał w ataku, sadzając na ławce zarówno Pawła Błaszczaka, jak i Macieja Gaszkę.

Pierwsza połowa grana była w niezłym tempie i obie drużyny miały swoje sytuacje, choć żadna raczej nie była stuprocentowa. Dla Górnika najwięcej zamieszania siał Dawid Kalinowski, który dwukrotnie groźnie atakował lewą stroną. Raz jego uderzenie obronił Frąckowiak, a później jego dogranie przecięli obrońcy.

Biało-niebiescy mądrze ustawiali się w defensywie i Polonia miała ciężkie zadanie, by stworzyć sobie okazje bramkowe. Najczęściej udawało się to średzianom po błędach grającego na lewej stronie Patryka Szymaniaka. Najgroźniej było w 45. minucie, gdy dwukrotnie uderzali Nowak i Żegleń. Za drugim razem piłkę z linii bramkowej wybijał Robert Jędras.

Po pierwszej połowie mecz wyglądał na taki, który potrwa do pierwszego gola. Kto go zdobędzie, będzie mógł skupić się na defensywie, a rywalom ciężko będzie straty odrobić. Blisko tej pierwszej bramki był Górnik w 48. minucie. Najpierw uderzał Przybyszewski, piłkę odbił Frąckowiak, a dobitka Kalinowskiego trafiła w słupek. Chwilę później minimalnie z rzutu wolnego pomylił się Jaworski.

Zamiast 1:0, zrobiło się 0:1. W 64. minucie w pole karne Górnika wpadł Oskar Kozłowski, uderzył mocno po ziemi i strzelił bramkę. Od razu po tym golu średzianie cofnęli się i czyhali na błędy biało-niebieskich. Koninianie zaś nie odpuszczali i dwukrotnie mogli wyrównać po strzałach Przybyszewskiego. Najpierw po jego główce piłkę z linii bramkowej wybili obrońcy, a w 88. minucie z rzutu wolnego pomocnik Górnika trafił w słupek.

Górnikowi w sobotę ewidentnie zabrakło szczęścia, podczas gdy Polonia wykorzystała w maksimum to, co dostała. W doliczonym czasie gry niepotrzebnie faulował Sebastian Antas. Rzut wolny wykorzystali weterani Lecha Poznań. Dośrodkował Jakub Wilk, głową uderzył Luis Henriquez i było 0:2.

Górnik przegrał drugi mecz w sezonie i z zerowym dorobkiem punktowym zajmuje siedemnaste miejsce w tabeli. Bez punktów po dwóch kolejkach są jeszcze Grom Nowy Staw i Bałtyk Gdynia. Kolejne spotkanie już w czwartek - zespół Damiana Augustyniaka zagra wyjazdowy mecz z Pogonią II Szczecin.

Górnik Konin - Polonia Środa Wlkp. 0:2 (64' Oskar Kozłowski, 90'+ Luis Henriquez)

Górnik Konin: Klaudiusz Kurek - Szymon Bartosik, Bartosz Zakrzewski, Robert Jędras, Patryk Szymaniak (84' Jakub Staszak), Maciej Adamczewski, Taras Jaworski, Dawid Kalinowski (79' Sebastian Antas), Dawid Przybyszewski, Patryk Olczyk (65' Mateusz Majer), Krystian Sobieraj (69' Maciej Gaszka).

Polonia Środa Wlkp.: Przemysław Frąckowiak - Luis Henriquez, Adam Borucki, Jakub Wilk, Szymon Zgarda, Łukasz Żegleń, Jędrzej Kujawa (90' Krzysztof Kaźmierczak), Kacper Nowak (77' Piotr Wujec), Jakub Draszczyk (54' Damian Słabikowski), Piotr Skrobosiński, Oskar Kozłowski.