WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Stare Miasto. Gmina będzie realizować program „Czyste powietrze”

Dodano: 14.08.2019 12:22

Gmina Stare Miasto podpisała porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu ws. realizacji programu „Czyste powietrze”.

Dokument w siedzibie wielkopolskiego funduszu, podpisali: wójt gminy Dariusz Puchała przy kontrasygnacie skarbnika – Jolanty Sobczak oraz prezes WFOŚiGW – Jolanta Ratajczak. Dzięki porozumieniu, wydelegowany przez samorząd pracownik będzie pomagać przyszłym beneficjentom z terenu gminy Stare Miasto w wypełnieniu, sprawdzaniu i korygowaniu odpowiednich dokumentów. Następnie wnioski trafiać będą do wojewódzkiego funduszu, który będzie jej weryfikował i umożliwiał udzielenie pomocy finansowej. 29 lipca br. weszły w życie zmiany doprecyzowujące zapisy programu „Czyste powietrze”, które pozwalają gminom partycypować w programie.

Uproszczony został również wzór formularza wniosku o dofinansowanie. Wniosek będzie zawierał warunki umowy dotacji oraz oświadczenie woli wnioskodawcy o chęci jej zawarcia, bez konieczności dodatkowej wizyty wnioskodawcy w siedzibie wojewódzkiego funduszu.

W ramach rządowego programu „Czyste Powietrze” właściciele domów jednorodzinnych mogą się starać o dotacje i pożyczki na termomodernizację nieruchomości, wymianę pieców grzewczych. Budżet programu na 10 lat to ponad 100 mld zł.

 

  • Stare Miasto. Gmina będzie realizować program „Czyste powietrze”

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Stare Miasto,   czyste powietrze,   program,   Dariusz Puchała,   wójt,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO