WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Ubezpieczenie roweru - czy warto?

Materiał promocyjny

Dodano: 14.08.2019 23:02
  • Ubezpieczenie roweru - czy warto?

Sportowcy bardzo często trenują, wykorzystując bardzo kosztowny i zaawansowany sprzęt. To właśnie dzięki swoim przyrządom mogą zdobyć nowe umiejętności oraz rozwijać swoją pasję. Dzisiaj przyjrzymy się kwestii ubezpieczenia roweru, która w obecnych czasach jest bardzo aktualna ze względu na wzrost popularności tego pojazdu oraz plagę kradzieży. Sprawdź, gdzie można wykupić polisę na rower i czy warto to zrobić.

Coraz więcej rowerów na ulicy

Według badań CBOS prawie 70% Polaków jeździ na rowerze. Widać to szczególnie na ulicach oraz w parkach, gdzie rowerzyści pojawiają się coraz częściej. Ze względu na swoją prostotę oraz wygodę użytkowania ludzie chętnie pedałują zarówno w drodze do pracy, jak i w czasie wolnym. Niestety konsekwencją tego wzrostu zainteresowania rowerami jest wzmożona aktywność złodziei, którzy polują szczególnie na pojazdy z górnej półki. Lukę na rynku ubezpieczeniowym wypełniło niedawno kilka firm, które zaczęły oferować swoim klientom sposób na ochronę jednośladów. Na początku 2019 roku polisę można było wykupić w 7 znanych towarzystwach ubezpieczeniowych:

  • Simplesurance,
  • Aviva,
  • Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych,
  • PZU,
  • iExpert,
  • Europ Assistence,
  • Krajowy Rejestr Rowerowy – współpracownik Ergo Hestia (firma udostępnia specjalne naklejki a rower).

Czy ubezpieczenie roweru to jedyna forma ochrony?

Oczywiście, że nie. Swój pojazd możesz objąć ubezpieczeniem majątkowym domu lub mieszkania. Istnieją również konta bankowe, które swoim klientom oferują formę ochrony roweru. Warto sprawdzić wszystkie możliwości przez wybraniem konkretnej oferty. Więcej szczegółowych informacji znajdziesz na stronie: http://ubezpieczenie24.org/

Ubezpieczenie roweru - czy warto?

Wiele zależy od indywidualnego podejścia każdego rowerzysty. Warto jednak pamiętać, że wypadki chodzą po ludziach i czasami warto mieć zabezpieczenie w postaci polisy. Pomoc w podjęciu decyzji powinny też przynieść ciągłe doniesienia o kradzieżach rowerów. Ubezpieczenie jednośladu to nie tylko zwrot środków w razie utraty. Jeśli przydarzy ci się wypadek, w którego konsekwencji uszkodzisz rower lub zostanie poszkodowana jakaś osoba, OC pomoże Ci uniknąć skutków finansowych. Ta sytuacja jest szczególnie aktualna w obliczu wszechobecnego wzrostu zainteresowania pojazdami miejskimi.

Jaki rower warto ubezpieczyć?

Na pewno rowerowym ubezpieczeniem powinny zainteresować się osoby, które dysponują kosztownym sprzętem przeznaczonym do treningu. Nie oznacza to jednak, że wszyscy inni nie mogą ubezpieczyć jednośladu. Jeśli szukasz ochrony i chcesz mieć pewność, że w razie wypadku lub kradzieży, otrzymasz pomoc w postaci środków finansowych, zainteresuj się ubezpieczeniem roweru.

Podsumowanie

Ubezpieczenie roweru to produkt, który z całą pewnością będzie zdobywał popularność i niedługo można spodziewać się go w ofercie wszystkich towarzystw. Na razie oferta jest jeszcze uboga, ale z naszej perspektywy naprawdę warto zainteresować się tematem. W końcu jak mówi stare przysłowie “przezorny zawsze ubezpieczony”.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:rower,   ubezpieczenie

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO