WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin.Poprawiny, czyli finisaż wystawy "Cała jesteś w skowronkach"

Dodano: 21.08.2019 10:12

Poprawiny! Finisaż wystawy Cała jesteś w skowronkach odbędzie się już 30 sierpnia (piątek) o godzinie 18:00 w budynku spichlerza (Muzeum Okręgowe w Koninie)  i jego otoczeniu.

Suknia ślubna… Choć jest bohaterką jednej zaledwie nocy, potrafi kosztować tyle, co wielokrotność wypłaty. Choć jest teoretycznie tylko elementem garderoby, jej wartość emocjonalna jest tak duża, że przez wiele lat, a nawet dekad, trudno jest się z nią rozstać. Czy jednak sukienkę ślubną faktycznie można założyć tylko raz? W Muzeum Okręgowym w Koninie udowodnimy, że niekoniecznie.

Na bliższą znajomość z modą ślubną okresu PRL odwiedzający konińskie muzeum mieli ponad pół roku. Najpierw, w ramach wystawy Trendy w modzie ślubnej okresu PRL przybliżyliśmy najważniejsze nurty i tendencje, którym podlegały weselne kreacje w tamtym okresie. Od maja, w lokalnej odsłonie wystawy Cała jesteś w skowronkach… prezentujemy także weselne kreacje konińskich panien młodych, które sakramentalne „tak” powiedziały w okresie PRL. Teraz, gdy po kilku miesiącach obecności przyszedł czas rozstania z tą wyjątkową ekspozycją, chcemy pożegnać ją w równie wyjątkowy sposób.

W ramach finisażu wystawy, zatytułowanego przewrotnie Poprawiny, zaprosimy koninianki i koninian, by sami wystąpili w roli gwiazd tego wydarzenia. Zachęcamy, by na to wydarzenie mieszkanki i mieszkańcy Konina oraz wszyscy goście finisażu przyszli w swoich… ślubnych kreacjach – mówi Iga Janiszewska-Pawlak z Muzeum Okręgowego w Koninie. – W ten symboliczny sposób wystawa dosłownie i w przenośni opuści salę ekspozycyjną. Ci, którym brakuje odwagi, by w piątkowy wieczór przywdziać ślubną suknię czy garnitur, mogą poprzestać na dodatkach lub przynieść ze sobą pamiątki z własnego wesela. Chcemy, by była to forma przygody i sentymentalnej podróży w przeszłość, nieważne, czy jest ona bardziej, czy mniej odległa – mówi Iga Pawlak. Na uczestników finisażu, którzy włączą się w ten wyjątkowy happening czekać będzie szereg niespodzianek i atrakcji.

Poprawiny! Finisaż wystawy Cała jesteś w skowronkach odbędzie się już 30 sierpnia (piątek) o godzinie 18:00 w budynku spichlerza i jego otoczeniu. Zapraszamy!

  • Konin.Poprawiny, czyli finisaż wystawy "Cała jesteś w skowronkach"

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO