WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Koncerty z gitarą w roli głównej

Materiał promocyjny

Dodano: 21.08.2019 12:58

Ostatnie dni sierpnia będą rozbrzmiewać w Koninie gitarowo. Na dwóch koncertach w ramach Festiwalu Akademia Gitary usłyszymy wspaniałych artystów.

30 sierpnia zagra młody utalentowany Węgier Zsombor Sidoo, a 31 sierpnia - kwartet Leszka Zaleskiego.

Na koncerty zapraszają: Akademia Gitary, Centrum Kultury i Sztuki w Koninie oraz Miasto Konin.

Zsombor Sidoo uznawany jest za jednego z najbardziej obiecujących gitarzystów młodego pokolenia. Zwraca uwagę jurorów oraz publiczności międzynarodowych konkursów gitarowych. Urodził się w 1997 r. w Budapeszcie. Naukę rozpoczął w wieku 8 lat.

Koncertuje w prestiżowych europejskich salach m.in. w Bazylice Santa Eufemia w Grado, Mozarthaus w Augsburgu, Ehrbar Hall w Wiedniu czy Fricsay Ferenc Concert Hall w Segedynie.

Jest laureatem międzynarodowych konkursów takich jak XI Międzynarodowy Konkurs im. Anny Amalii dla młodych gitarzystów (Weimar), X Międzynarodowy Konkurs Gitarowy w Oberhausen (Niemcy) czy XV Międzynarodowy Konkurs Gitarowy Premio Enrico Mercatali w Gorizii (Włochy). Muzyk współtworzy również wydarzenia związane z muzyką współczesną. Na gitarowy wieczór zapraszamy do Kościoła Świętego Bartłomieja w Koninie 30 sierpnia o g. 19.00. Wstęp wolny.

Natomiast 31 sierpnia w Kościele Świętego Ducha - Parafii ewangelicko-augsburskiej (g. 19.00) zagra Leszek Zaleski Quartet. Zespół tworzy nastrojową mieszankę jazzu i smooth jazzu, przyprawioną niezwykłymi improwizacjami gitarowymi i fortepianowymi. Wszystkiemu towarzyszy wyrazista sekcja rytmiczna.

Oprócz licznych koncertów klubowych, kwartet ma na swoim koncie występy festiwalowe na Jazz dell'Arte (Jazz On Grass) oraz na Wrocławskim Festiwalu Gitarowym Gitara+.

Wykonywane utwory są kompozycjami lidera – Leszka Zaleskiego, który czerpie inspiracje z twórczości takich artystów jak Pat Metheny, John Scofield oraz Brad Mehldau. Kwartet Jazzowy współtworzą absolwenci Akademii Muzycznej we Wrocławiu: Leszek Zaleski (gitara), Dawid Troczewski (fortepian), Piotr Sypień (kontrabas), Marek Jakubowski (perkusja). Wśród zespołów i muzyków, z którymi koncertował kwartet znajdują się: Brad Terry, Dennis Hernandez, Krystyna Prońko, Stan Borys, Krzysztof Cugowski oraz Skaldowie.

www.ckis.konin.pl

O FESTIWALU

Festiwal Akademia Gitary to wydarzenie wyjątkowe. Od ponad dekady wpisuje się w wielkopolski kalendarz muzyczny jako pozycja obowiązkowa dla miłośników gitarowego brzmienia. Akademia Gitary to nie tylko koncerty czy inicjatywy edukacyjne i społeczne, ale również nadzwyczajna okazja do podjęcia swoistego dialogu między publicznością a muzykami wielu pokoleń i narodowości. Festiwalowe wydarzenia łączy idea, która podkreśla wrażliwość na zróżnicowane potrzeby słuchaczy. Celem Akademii Gitary jest stworzenie przestrzeni, w której każdy – niezależnie od wieku i doświadczenia – będzie czuł się komfortowo. Gdzie każdy będzie mógł zaznajomić się możliwościami gitary: od gatunków muzycznych po praktyki wykonawcze; gdzie będzie mógł odnaleźć przestrzeń, w której zaangażuje się tak, jak potrafi. http://akademiagitary.pl/

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:ckis,   gitara,   koncert,   akademia gitary
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO