WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

DrumStore - profesjonalny salon muzyczny

Materiał promocyjny

Dodano: 23.08.2019 10:55

DrumStore to profesjonalny salon muzyczny, specjalizujący się w sprzedaży instrumentów perkusyjnych. Firmę tą tworzą ludzie - zapaleni miłośnicy muzyki, stawiający na ustawiczny rozwój oraz ciągłe poszerzanie asortymentu o nowe instrumenty oraz marki sprzętów. Jakość i profesjonalizm to główna motywacja zespołu DrumStore. Poznaj ofertę sklepu i skorzystaj z możliwości zakupów stacjonarnych lub online.

Perkusje akustyczne

Oferta sklepu DrumStore opiera się na instrumentach perkusyjnych, zatem wśród oferowanych produktów nie mogło zabraknąć perkusji akustycznych. Zestawy perkusyjne sprzedawane są ze zróżnicowaniem na poziom zaawansowania perkusisty. Wśród dostępnych produktów każdy muzyk znajdzie sprzęt odpowiadający swoim potrzebom - zarówno osoba początkująca, jak i zaawansowana. Instrumenty różnią się między sobą rozmiarem oraz brzmieniem, dzięki czemu możliwy jest właściwy dobór instrumentu do rodzaju wykonywanej muzyki. W ofercie sklepu znajdują się perkusje wykonane z różnych gatunków drewna (najczęściej jest to brzoza i klon) oraz zróżnicowane werble, wykonywane z klonu, brzozy, bubinga, orzecha, dębu oraz akrylu.

Perkusje elektroniczne

Zestawy elektroniczne przeznaczone są do gry niekomercyjnej i wykorzystywane zazwyczaj do ćwiczeń oraz gry w niewielkich pomieszczeniach. Doskonale sprawdzą się w warunkach, gdy jesteśmy zobowiązani do zachowania względnej ciszy, aby nie przeszkadzać osobom postronnym. Najważniejszym elementem perkusji elektrycznej jest moduł, który odbiera i przetwarza sygnały pochodzące z pedałów oraz padów. Elementy te zastępują tradycyjne bębny i talerze, generując bliźniacze dźwięki. Niektóre modele perkusji elektronicznych, dostępne w sklepie DrumStore, wyposażone są w pady pokryte membraną z siateczki. Wszystko po to, aby jak najbardziej upodobnić elektroniczny dźwięk do jego akustycznego odpowiednika.

Pałeczki perkusyjne

Pałeczki perkusyjne stanowią jeden z ważniejszych elementów całej perkusji. Różnią się między sobą materiałem, z jakie zostały wykonane, długością, grubością oraz wagą. W zależności od potrzeb perkusisty, pałeczki mogą być wykonane z drewna lub z materiałów syntetycznych, jeśli muzyk oczekuje emisji cięższego brzmienia. W ofercie sklepu DrumStore znaleźć można dwie kategorie pałeczek perkusyjnych - pełnowartościowe oraz budżetowe produkowane przez różnych producentów. Chcąc uzyskać maksymalnie doskonały dźwięk, warto zdecydować się na pałeczki pełnowartościowe, zwłaszcza jeśli operowana technika pozwala uniknąć częstej ich wymiany.

Werble

Nikt nie potrafi wyobrazić sobie perkusji bez werbli. Swój unikalny dźwięk zawdzięczają specjalnej budowie oraz obecności sprężyn rezonujących w dolnej membranie bębna. Różne gatunki muzyczne wymagają innego rodzaju brzmienia werbli, zatem w ofercie sklepu znajdują się werble wykonane z różnych materiałów - drewna oraz stali, zapewniające generowanie zróżnicowanego brzmienia. Specjaliści pracujący w salonie muzycznym DrumStore potrafią umiejętnie dobrać rodzaj werbli do wymagań oraz umiejętności perkusisty.

Zestawy naciągów

Jednym z głównych elementów budujących bęben jest naciąg, zwany również membraną. To właśnie ten element odpowiedzialny jest za powstawanie pożądanego dźwięku i tworzenie muzyki. Naciąg rozciągany jest na korpusie bębna, tworząc nieprzerwaną osłonę. Dźwięk wydobywany jest z instrumentu przy pomocy pałeczek perkusyjnych, miotełek, a nawet dłoni. Niemal każdy element perkusji wyposażony jest w membranę, dlatego tak istotne jest, aby jej dobór był odpowiedni w celu zróżnicowania dźwięków.

DrumStore salon muzyczny w Gdyni

Instrumenty etniczne

Egzotyczne instrumenty perkusyjne, wykorzystywane przez ludzi na całym świecie, pozwalają uzyskać oryginalny i niepowtarzalny dźwięk. Dla miłośników nieoczywistych dźwięków, sklep DrumStore przygotował:

  • djembe,
  • bongosy,
  • conga,
  • darbuka,
  • cajon i wiele innych.

Sklep internetowy i stacjonarny

Sklep DrumStore umożliwia dokonywanie zakupów zarówno drogą elektroniczną, jak i tradycyjną w sklepie stacjonarnym:

ul. Tadeusza Wendy 15 – Budynek MAG

81-341 Gdynia Śródmieście

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:muzyka,   zakupy,   sklep

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO