WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Rzgów. Pochód z wieńcami dożynkowymi przeszedł ulicami gminy

Dodano: 25.08.2019 13:08
Źródło: LM.pl

Gminno-parafialne dożynki zakończyły obchody tegorocznych Dni Gminy Rzgów. Pochód dożynkowy przeszedł przez gminę do kościoła św. Jakuba Apostoła w Rzgowie.

Wieńce, dary i przystrojone ubrania mieszkańców - tak wyglądał tegoroczny pochód dożynkowy w gminie Rzgów. Zebrani w niedzielne południe przemaszerowali główną ulicą Rzgowa aż pod kościół św. Jakuba Apostoła. Tam przyjął ich proboszcz miejscowej parafii. Następnie pochód obkrążył jeszcze świątynię, a następnie rozpoczęła się uroczysta msza św.

Święto rolników widać również na ulicach gminy. Wiele domów jest przystrojonych, na ulicach stanęły również ozdoby dożynkowe. Tegoroczne święto rolników kończy obchodzone od piątku Dni Gminy Rzgów. slajd 1 z 18
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Rzgów,   dożynki,   Dni Gminy Rzgów,   wieńce dożynkowe,   msza święta

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO