WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

To nie uciekające panny młode, to tylko poprawiny. I po wystawie!

Dodano: 31.08.2019 14:51

To nie uciekające panny młode, ale finisaż oryginalnej wystawy "Cała jesteś w skowronkach", która zakończyła się w konińskim Muzeum Okręgowym.

Przez pół roku można było oglądać suknie ślubne koninianek, a także posłuchać ich historii. W spichlerzowych wnętrzach zaprezentowano stroje z czasów PRL, a historie ślubnych strojów dawały obraz tamtych czasów. Po kilku miesiącach obecności, przyszedł czas rozstania z tą wyjątkową ekspozycją. Iga Janiszewska-Pawlak z muzeum zaprosiła na poprawiny i prezentację ”nieco młodszych” sukien ślubnych.

- Na przekór nazwie wystawy, która prezentowała suknie ślubne koninianek z czasów PRL, teraz prezentują się panny młode z pokolenia po PRL-u – powiedziała na finisażu Iga Janiszewska-Pawlak. - Żegnamy się z wystawą, na której prezentowaliśmy modowe trendy w tamtym okresie, ale zrobimy to z pompą i uśmiechem na ustach. Stąd te poprawiny.

A na poprawinach nie zabrakło kilku pokoleń „panien młodych”. Na osłodę był tort, a w pięknym otoczeniu Muzeum Okręgowego w Koninie, powstała jeszcze jedna plenerowa sesja ślubna.

slajd 1 z 14
NASTĘPNY SLAJD

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO