WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Marsz Tolerancji przeszedł przez Konin w policyjnej obstawie

Dodano: 8.09.2019 18:43
Źródło: LM.pl

Ponad 300 osób z Konina, Turku, Gniezna, Poznania i Warszawy wzięło udział w II Marszu Tolerancji, który przeszedł ulicami Konina. Nie obyło się bez incydentu.

„Miłość, równość, akceptacja”, „Miłość to miłość, nienawiść to zaraza” i „Konin miastem tolerancji” - między innymi z takimi hasłami na ustach, z kolorowymi flagami, a niektórzy poprzebierani maszerowali dziś uczestnicy Marszu Tolerancji. Wśród nich byli przedstawiciele władz miasta z prezydentem Piotrem Korytkowskim na czele.

- Jestem tutaj, bo jestem człowiekiem tolerancyjnym. Wśród nas jest wiele mniejszości, nie tylko seksualnych, ale światopoglądowych, wyznaniowych, związanych z rasą. Te wszystkie mniejszości należy szanować, szczególnie w tych czsach, gdzie taka manifestacja jest wielką odwagą – mówił przed halą „Rondo” Piotr Korytkowski. - Nie ma co chować głowy w piasek, myśleć że jest ok, bo dostałem 500 zł związanych z wychowaniem dziecka. Ja też jestem beneficjentem 500 plus, ale przyszedłem. Gdy nie będziemy dbali o mniejszości w naszym kraju, staniemy się krajem totalitarnym. Dziękuję, że jesteście i możecie manifestować swój pogląd – dodał.

Tańczący uczestnicy marszu pozdrawiali po drodze przyglądającym się im z okien mieszkańców, czy przejeżdżających kierowców. Tylko na skwerze przy Konińskim Domu Kultury czekała grupa osób z transparentem „Oddajcie dzieciom tęczę pedały!”. Przechodzący ul. Dworcową marsz, został oddzielony kordonem policji. Grupa z transparentem stała w ciszy. Nie doszło do żadnej wymiany zdań.

Marsz przeszedł na pl. Wolności, gdzie głos zabrał m.in. Piotr Czerniejewski z komitetu organizacyjnego.

- Jesteśmy różni, ale jednakowo piękni, inteligentni i wspaniali. Jesteśmy tutaj, bo nie zgadzamy się na nienawiść do drugiego człowieka niezależnie od tego jakiej jest rasy, pochodzenia, orientacji seksualnej – mówił Piotr Czerniejewski. - Jeśli nie tolerujesz laktozy to po prostu nie pijesz mleka, a nie wychodzisz na pole z myślą pobicia krowy. To samo powinno być w kwestii osób innych od ciebie. Nawet jeśli uważasz muzułmanów za brudasów, osoby LGBT za zarazę ja ci tego nie bronię, jestem wobec ciebie tolerancyjny, ale proszę zostań w domu, zostaw swoje poglądy dla siebie i pozwól innym walczyć o swoje prawa – dodał.

Piotr Czerniejewski zaapelował też o zaangażowanie się w walkę o prawa osób, które na co dzień doświadczają nienawiści. Jedną z trakich osób jest Hiacynta, która do Konina przyjechała po raz pierwszy.

- W marszach, gdzie jest tęcza i uśmiechnięci ludzie zawsze spotyka mnie mnóstwo miłości, uśmiechów i jestem za to bardzo wdzięczna. Szkoda, że na co dzień nie możemy tego doświadczać. Osoby, które odstają od innych są atakowane, też fizycznie. To jest bardzo smutne. Wiem, że razem możemy temu przeciwdziałać, bo razem jesteśmy silniejsi – mówiła Hiacynta.

Głos zabrała również tłumaczka języka migowego, która w imieniu osób głuchych uczestniczących w konińskim marszu mówiła o dyskryminacji.

- Osoby głuche nie mają szans na pracę. Nikt nie chce ich zatrudnić. Nie wykluczajmy ich, dajmy im szansę. Oni są tacy sami jak my! - mówiła. 

Na wszystkich uczestników marszu czekały zimne napoje i lody.

slajd 1 z 91
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Organizatorzy prosili i zastrzegają sobie żeby ich nie porównywać i nie mieszać z polityką a otwarcie robi sam prezydent i również polityk w jednej osobie , gdzie tutaj logika ?W jednym miejscu wyłoniła się plaga szkodników niezrozumiałych typów . Mieszkańcy Konina będziemy świadkami skupiska w jednym miejscu osób, jak i samorządowców którzy wezmą udział w tym marszu co ułatwi mieszkańcom przy wyborach dokonać prawidłowego wyboru żeby Konin był lepszy i żeby wyeliminować na rzecz dobra miasta Konin osób potem zle zarządzających bo jak można ufać osobom o takim toku myślenia i tak samo budowania Naszego Konina . Zapewne są inne normalne formy przekazu prawdziwego słowa tolerancja. Zgadzam się , że to nadinterpretacja słów jak i sam mechanizm . PO - KO jest spalone na całej długości w Koninie .
Dodano: 8.09.2019 19:00    Przez: gum_men
julian prezydent powinien stać ponad podziałami , a on jak widać sprzyja tylko jednej stronie . powinien zająć się praca na rzecz miasta a nie marszami . powinien pilnować mostu bo za chwilę się zawali .
Dodano: 8.09.2019 20:19    Przez: ~Edek
Czy ludzie ze środowisk lgbt są w Polsce prześladowani ? dyskryminowani ? Nie !!!Oni domagają się większych praw niż ma zwykły obywatel !!! A prezydent,który zamiastzajmować się sprawami regionu udziela się politycznie po prostu nie spełnia swojej funkcji. (koszulka z napisem konstytucja ) jeszcze wam nie przeszło ! Po prostu zenada !
Dodano: 8.09.2019 20:42    Przez: kukiz 15
Przez takiego Prezydenta Konin jest w szarej dupie Polski... Pieniędzy nie ma i nie będzie....Jest za to tolerancja...😂😂😂
Dodano: 8.09.2019 20:43    Przez: ~żal mi mojego miasta!!!
avatar 300 osób z Konina, Turku, Gniezna, Poznania i Warszawy - ciekawe ile osób było z samego Konina. Całe życie byłem i jestem tolerancyjny. Akceptuję inny kolor skóry, religię, rasę, gejów itd, itd. Świadczę o tym całym swoim życiem. Żenującym byłoby dla mnie demonstrować swoje poglądy będąc otoczony kordonem policji.
Dodano: 8.09.2019 21:02    Przez: JollyRoger

KOMENTARZE

Organizatorzy prosili i zastrzegają sobie żeby ich nie porównywać i nie mieszać z polityką a otwarcie robi sam prezydent i również polityk w jednej osobie , gdzie tutaj logika ?W jednym miejscu wyłoniła się plaga szkodników niezrozumiałych typów . Mieszkańcy Konina będziemy świadkami skupiska w jednym miejscu osób, jak i samorządowców którzy wezmą udział w tym marszu co ułatwi mieszkańcom przy wyborach dokonać prawidłowego wyboru żeby Konin był lepszy i żeby wyeliminować na rzecz dobra miasta Konin osób potem zle zarządzających bo jak można ufać osobom o takim toku myślenia i tak samo budowania Naszego Konina . Zapewne są inne normalne formy przekazu prawdziwego słowa tolerancja. Zgadzam się , że to nadinterpretacja słów jak i sam mechanizm . PO - KO jest spalone na całej długości w Koninie .
Dodano: 08.09.2019 19:00    Przez: gum_men
Ciekawa polska sytuacja "tolerancji" gdzie w innych krajach homoseksualizm jest traktowany jako choroba i normalnie leczy się to u psychologa. Mój kraj taki piękny
Dodano: 09.09.2019 05:01    Przez: _k***siarz_
avatar Biedron z Rabijem piją warszawską kranówkę , Rabiej mówi do Biedronia, - ta woda ma znajomy smak.buahahahaha
Dodano: 09.09.2019 07:07    Przez: Tomasz Kobrzycki
Gum_men, nie bredź. Wyborcy kilka miesięcy temu oddali już swoje głosy. Nie chcą w tym mieście pisolandu. Brawo dla prezydenta. Był na paradzie z rodziną, dał przykład, że szanuje bez względu na ich odmienności.
Dodano: 08.09.2019 19:39    Przez: Julian
julian prezydent powinien stać ponad podziałami , a on jak widać sprzyja tylko jednej stronie . powinien zająć się praca na rzecz miasta a nie marszami . powinien pilnować mostu bo za chwilę się zawali .
Dodano: 08.09.2019 20:19    Przez: ~Edek
Tak wszyscy włodarze tj. prezydenci, premierzy aż do sołtysów włącznie powinni stać ponad podziałami ale tak nie jest i nie będzie, siła polityki jest silniejsza bo za nią stoją stanowiska i kasa
Dodano: 09.09.2019 14:23    Przez: ~OBYWATEL
Czy ludzie ze środowisk lgbt są w Polsce prześladowani ? dyskryminowani ? Nie !!!Oni domagają się większych praw niż ma zwykły obywatel !!! A prezydent,który zamiastzajmować się sprawami regionu udziela się politycznie po prostu nie spełnia swojej funkcji. (koszulka z napisem konstytucja ) jeszcze wam nie przeszło ! Po prostu zenada !
Dodano: 08.09.2019 20:42    Przez: kukiz 15
Przez takiego Prezydenta Konin jest w szarej dupie Polski... Pieniędzy nie ma i nie będzie....Jest za to tolerancja...😂😂😂
Dodano: 08.09.2019 20:43    Przez: ~żal mi mojego miasta!!!
Widzę też na marszu nauczycieli ze szkoły podstawowej, myślę wypisać dziecko z tej szkoły !
Dodano: 08.09.2019 20:49    Przez: rodzic
To wypisz jak najprędzej. Najlepiej od razu zapisz do jakiejś bojówki, niech wyrośnie na "wzorowego" Polaka.I módl się żeby to dziecko nie okazało się w przyszłości członkiem LGBT, skoro się ich tak boisz, hehePrzez takich jak Ty to ja się boje o swoje dzieci. I nie dlatego, że coś im zagraża ze strony odmiennych orientacyjnie, ale dlatego że głupota Polaków sięga zenitu. Mam dziecko, które chodzi do Przedszkola "Pod Tęczą" i boje się, że jakiś mały "nacjolek" wyedukowany przez tatusia, nie rzucił się z pięściami tylko dlatego, że córka pojedzie z tęczową flagą na wycieczkę.
Dodano: 08.09.2019 21:04    Przez: Arkadiusz
A fuj mężczyzna całuje kobietę !
Dodano: 08.09.2019 20:54    Przez: inny
avatar 300 osób z Konina, Turku, Gniezna, Poznania i Warszawy - ciekawe ile osób było z samego Konina. Całe życie byłem i jestem tolerancyjny. Akceptuję inny kolor skóry, religię, rasę, gejów itd, itd. Świadczę o tym całym swoim życiem. Żenującym byłoby dla mnie demonstrować swoje poglądy będąc otoczony kordonem policji.
Dodano: 08.09.2019 21:02    Przez: JollyRoger
Jak sam piszesz aż 5 miast musiało się pojawić w Koninie aby zebrać 300 maszerujących. Zaraz się okaże, że Korytkowski i jego świta to największa część marszu z Konina, no może jeszcze kilku licealistów z nauczycielami. Prezydent Konina ma dużo wolnego czasu by w takie spektakle kilkudziesięciu mieszkańców swojego miasta się angażować. W sumie taki obwoźny cyrk wychodzi z tego. Nie wiem za czym oni też protestowali bo z artykułu wynika, że za tolerancją i przeciw biciu krowy. Oni mają jakieś punkty do skodyfikowania? Mają. Czemu zawsze tak trudno to wyczytać z ich plakatów czy z artykułu? Bo o tolerancji to może mówić każdy (choćby jak pedofile w Holandii, wszak kiedyś też 11 letnie dziewczynki rodziły; to czemu nie teraz; pedofil też się taki urodził?), o wolności też, ale program to jest klucz. Ten swój klucz chowają bo boją się iż 95% Polaków nie chce małżeństwa mężczyzny z mężczyzną i wychowania prze nich dzieci. Z tej mąki chleba nie będzie. Same ogólniki więc maszerują pikniki.
Dodano: 09.09.2019 09:28    Przez: Marcin Swoinski
Do rodzic : . .. Ty nie wypisuj dziecka ze szkoły tylko zaprotestuj żeby tego nauczyciela zwolnili , bo szkoła nie ma nic z tym wspólnego ...albo przepisz dziecko do innej klasy żeby nie miało nic wspólnego i żadnego kontaktu z takim nauczycielem
Dodano: 08.09.2019 21:06    Przez: maria
ciekawe czy zapłacili za ochronę policji . jak chcą maszerować to niech płacą a nie żeby policja ochraniała ich z naszych podatków
Dodano: 08.09.2019 21:14    Przez: ~Ola
Ola, policja jest utrzymywana z podatków WSZYSTKICH Polaków, także tych, którzy szli w tym marszu.
Dodano: 08.09.2019 23:32    Przez: Jakub Wawrzecki
Wawrzecki ale ja nie życzę sobie żeby mój podatek był w taki bezmyślny sposób wydawany bezużytecznie na zachcianki jakiegoś marszu . to niech zapłacą że swoich podatków ciekawe czy starczyłoby im na jeden krok policjanta
Dodano: 09.09.2019 10:00    Przez: ~Ola
Ola też nie chcę żeby i również moje pieniądze były bezsensownie wywalane w błoto. Tak poza tym sama Policja się również śmieje z tego marszu i uczestników , bo w tym czasie mogli by spędzić czas z rodzinami albo faktycznie zająć się na służbie ważniejszymi rzeczami co miałoby wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców Konina. A tak mieszkańcy mieli komiczne show , beznadziejnie pokazujące odrazę całego marszu . A wczoraj widziałam kolesia w Tuti Santi , który jako przebieraniec przedstawiał faceta w ciąży i jakiegoś kondoma miał naciągniętego na głowę , ludzie niemal ze swoimi dziećmi zdębieli na widok pajaca
Dodano: 09.09.2019 10:23    Przez: ave cezar
Ola, to jest kompletnie nieistotne, czego sobie życzysz. Policja jest Państwowa, za podatki WSZYSTKICH Obywateli. Musisz więc przyjąć to do wiadomości, że nie jesteś sama. Tyle i aż tyle. Ja wiem, że zwolennicy PiS ograniczyliby Polskę tylko do siebie, ale stanowicie zaledwie cześć nas wszystkich.
Dodano: 09.09.2019 16:44    Przez: Jakub Wawrzecki
Widzisz Ola ty nie chcesz aby chroniła Policja marsze tolerancji a ja nie chciałem i nie chce aby chronione były miesięcznice gdzie też przewalali moje podatki i pewnie wielu innych przeciwnych temu :)
Dodano: 12.09.2019 13:44    Przez: :) :)
Maria dokładnie