WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Stare Miasto. Dożynki gminno - parafialne 2019 w Krągoli

Materiał promocyjny

Dodano: 10.09.2019 18:48

Krągola, w gminie Stare Miasto, była gospodarzem tegorocznych dożynek gminno – parafialnych.

Gminne święto odbyło się w sobotę, 7 września przy remizie w Krągoli. Otworzył je kolorowy korowód z bochnami, wieńcami, plonami. Na czele z ułanami, Orkiestrą Staromiejską, jednostkami OSP z całej gminy. Starostami dożynek byli: Elżbieta Krukowska z Barczygłowa i Aleksander Maleński z Krągoli. Jak co roku, z mieszkańcami gminy świętowali także goście z partnerskich gmin i miejscowości w kraju i za granicą. Mszę w intencji rolników odprawili duchowni z trzech gminnych parafii. Tradycyjnym elementem ceremonii dożynkowej było dzielenie się chlebem z tegorocznych zbiorów.

- Święto plonów to podsumowanie całorocznego trudu rolników. To szacunek dla wielowiekowej tradycji i chleba pieczonego ze świeżo zebranego ziarna – powiedział Dariusz Puchała, wójt gminy Stare Miasto, który uhonorował kilkoro mieszkańców odznakami „Zasłużony dla rolnictwa”. Otrzymali je: Grzegorz Batorski, Barbara Janiszewska, Jarosław Kaszuba, Beata Kwiecińska, Wiesława Łusiaczyk, Bożena Tuzińska i Grzegorz Wojewoda, a tytuł honorowy „Zasłużony dla powiatu konińskiego” otrzymał Ryszard Zioła. Przy okazji dożynek odbył się konkurs sołectw i konkurs na dożynkową dekorację, a n a dożynkowej scenie zaprezentował się zespół Uśmiech z Liśca Wielkiego, Okowita z Kutna, kapela Ondraszki i formacja Jumper.

Organizatorami tegorocznych dożynek byli: wójt gminy Stare Miasto – Dariusza Puchała, proboszcz parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Starym Mieście – ksiądz Mirosław Dereszewski, sołtys Krągoli – Bogumił Kaszuba i dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Stare Miasto – Jacek Matusiak.

slajd 1 z 63
NASTĘPNY SLAJD

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Krągola,   dożynki,   festyn,   lato
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO