WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka
KORONAWIRUS:

6 potwierdzonych przypadków w Koninie i powiecie konińskim (stan na 8.04.)

Wózki widłowe elektryczne a spalinowe - porównanie możliwości

Materiał promocyjny

Dodano: 10.09.2019 18:00
  • Wózki widłowe elektryczne a spalinowe - porównanie możliwości

Zastanawiając się nad zakupem wózka widłowego, bierze się pod uwagę markę, rodzaj wózka, jakość i cenę. Kluczowym kryterium wyboru okazuje się jednak rodzaj napędu. Czy lepiej wybrać wózek widłowy elektryczny, czy pojazd z napędem spalinowym?

Wózek widłowy elektryczny a spalinowy – który jest mocniejszy?

Tendencja do tworzenia pojazdów wyposażonych w silniki elektryczne jest wyraźnie zauważalna w każdym aspekcie współczesnej motoryzacji. Nie omija również producentów wózków widłowych.

Wózek widłowy elektryczny to pojazd zasilany za pomocą akumulatora. W przypadku dobrej jakości wózków bateria jest w stanie wytrzymać osiem godzin ciągłej pracy. Po tym czasie należy wymienić akumulator w pojeździe na taki, który został uprzednio naładowany. Konieczność dbania o wymianę akumulatorów dla niektórych przedsiębiorców może być wadą wózków widłowych elektrycznych. Z drugiej jednak strony osiem godzin pracy to zwykle jedna zmiana pracownicza, wobec czego tym bardziej wymiana akumulatora nie powinna stanowić problemu.

W zakresie funkcjonowania wózka widłowego elektrycznego to właściwie jedyny aspekt, który różni go od wózka spalinowego. Okazuje się bowiem, że współczesne wózki elektryczne mogą mieć taką samą wytrzymałość i moc, jak najlepsze wózki spalinowe. Aby się o tym przekonać, wystarczy porównać poziom maksymalnej siły nośności i wysokości podnoszenia towarów. Produkty z silnikami elektrycznymi mogą również pracować na zewnątrz i występują w wielu wariantach dostosowanych do konkretnego przeznaczenia (np. wózki widłowe wysokiego podnoszenia, elektryczne wózki podnośnikowe itp.).

Kiedy zakup wózka spalinowego nie jest najlepszym rozwiązaniem?

O ile pod względem parametrów technicznych, określających moc i wydajność pracy wózków widłowych, pojazdy elektryczne i spalinowe nie różnią się za bardzo od siebie, o tyle jednak wózki zasilane elektrycznie mają pewne indywidualne zalety.

Pierwszą z nich jest cicha praca silnika elektrycznego. Pojazdy spalinowe z silnikami wysokoprężnymi, niskoprężnymi, czy nawet zasilane gazem LPG, z natury rzeczy podczas pracy wydają charakterystyczne dźwięki. Nie można tego uniknąć w sytuacji, gdy energia czerpana jest z paliwa. Wózki widłowe elektryczne pracują znacznie ciszej od spalinowych, co wpływa na ogólny, większy komfort i efektywność prac magazynowych.

Istotny jest również brak emisji spalin. W niektórych zastosowaniach wybór wózka elektrycznego jest jedynym możliwym wariantem. Dotyczy to przede wszystkim pracy w chłodniach i przy kontakcie z żywnością, które nie powinna być narażona na działanie spalin.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:wózki widłowe,   logistyka

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO