WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Z Koła Podbiegunowego przybyli do Lichenia. Pielgrzymi z Norwegii

Dodano: 11.09.2019 11:58

Pielgrzymi z odległej Norwegii modlili się przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej.

Przybyli do Polski z diecezji Tromsø, leżącej najdalej na północ, która sięga Koła Podbiegunowego. Grupa przyleciała do Polski wraz z ks. Andrzejem Kościukiewiczem należącym do zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny. Jak wyjaśnił zakonnik, pielgrzymka została zorganizowana na prośbę sióstr zakonnych, z którymi współpracuje, gdyż zakonnice chciały zobaczyć Polskę – rodzinny kraj św. Jana Pawła II.

- Pełnię posługę duszpasterską w miejscowości Bodø leżącej za Kołem Podbiegunowym. Moja parafia znajduje się w diecezji Tromsø, leżącej najdalej na północ. Na terenie diecezji Tromsø leży miasto Hammerfest, gdzie znajduje się Południk Struvego - jeden z 258 trójkątów triangulacyjnych, służących do określenia dokładnego kształtu i rozmiarów Ziemi – powiedział ks. Kościukiewicz.

W Norwegii, z krótkimi przerwami, kapłan pracuje od 13 lat. – Zostałem tam wysłany przez swojego przełożonego. Aktualnie w mojej diecezji nie ma żadnego księdza katolickiego pochodzenia norweskiego: biskupem diecezjalnym jest Chorwat, jest dwóch księży pochodzenia niemieckiego a resztę stanowią Polacy – jest nas w sumie 12 księży z Polski. Moja diecezja ma 2 tysiące kilometrów rozciągłości i duszpastersko obsługuje także Polską Stację Polarną Hornsund na Spitsbergenie, a najbliższy ksiądz oddalony jest ode mnie o 320 km.

Pielgrzymi w Polsce spędzą w sumie 8 dni. W niedzielę, 8 września, w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, udali się do klasztoru oo. Kamedułów w Bieniszewie. Odwiedzili także Warszawę, Kazimierz Biskupi i Rogoźno - rodzinną miejscowość księdza Kościukiewicza. Modlili się także podczas mszy przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej.

  • Z Koła Podbiegunowego przybyli do Lichenia. Pielgrzymi z Norwegii

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

cudowni pielgrzymi przybyli do cudownego lichenia....czy to też usuniecie ????
Dodano: 11.09.2019 12:18    Przez: julian anonimus
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO