WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Top 10 książek o wychowywaniu dzieci, które powinien przeczytać każdy rodzic

Materiał promocyjny

Dodano: 12.09.2019 13:31
  • Top 10 książek o wychowywaniu dzieci, które powinien przeczytać każdy rodzic

Kiedy zaczynamy planować rodzinę w naszej głowie pojawia się wiele dylematów związanych z jak najlepszym przekazaniem wiedzy dziecku. Nie ma przecież jednego schematu określającego jakie działania są dobrym wychowaniem. Na rynku wydawniczym dostępnych jest mnóstwo książek dla rodziców, które pomagają w zdefiniowaniu systemu wartości jaki będziemy wpajać dziecku.

1. „Dziecko ponad wszystko” Zygmunt Bołoz

A picture containing textDescription automatically generated

Książka może być czytana przez każdą osobę w rodzinie i takie właśnie było założenie autora. Zygmunt Bołoz nie wyzncza wprost rad na temat wychowania dzieci, za to przywołuje źródła powstania różnych zjawisk w przeszłości i ich następstwa w dzisiejszych czasach.

2. „Book of crying baby” Anna McGrail

A picture containing text, wall, photoDescription automatically generated

Czasami gdy dziecko płacze rodzice wpadają w panikę. Ta książka pomoże Ci zrozumieć dlaczego dziecko płacze, ponieważ autor, na podstawie wielu badań, przytacza opisy płaczu dziecka. Każdy z nich jest charakterystyczny dla danego nastroju dziecka. 

3. „Podwójne kłopoty. Jak dać sobie radę z bliźniakami” Emma Mchony 

Niezastąpiony przewodnik po mnogiej ciąży i wychowawstwie opracowany przez ekspertkę i matkę bliźniaków. Humorystyczna, ilustrowana opowieść o tym, jak wychować wiele dzieci jednocześnie i nie zwariować. 

4. „Z nosem w ekranie” Anya Kamenetz

A picture containing person, text, book, laptopDescription automatically generated

Ekspertka w dziedzinie nowych technologii i edukacji oraz matka przedstawia nowe spojrzenie na owiane złą sławą nawyki młodego pokolenia względem telefonów komórkowych. W książce zaprezentowano liczne padania i wywiady związane z tematem.

5. Sharon Perkins „Przewodnik ojca po pierwszym roku dziecka” 

Wszechstronny, praktyczny przewodnik po ojcostwie. Twoje nowe dziecko jest niczym innym jak cudem - i nic dziwnego, że chcesz zabezpieczyć swoją radość na każdym etapie jego życia. Ten przewodnik eliminuje zgadywanie wobec tego co najlepsze dla dziecka, zapewniając rzetelne instrukcje i pomocne porady dotyczące opieki.

6. „Trzy ważne sprawy dla rodziny szalonej” Patric Lencioni

A picture containing textDescription automatically generated

W tej wyjątkowej książce biznesman i autor bestsellerów New York Times, Patrick Lencioni, skupia się na najważniejszej organizacji w naszym życiu - rodzinie. Jako mąż i ojciec czterech młodych chłopców, pisarz, zdał sobie sprawę z rozbieżności między czasem i energią, jaką jego klienci wkładają w prowadzenie ich organizacji, a sposobem, w jaki większość ludzi prowadzi swoje życie osobiste. Doświadczając stresu szalonej rodziny z pierwszej ręki, on i jego żona zaczęli stosować niektóre narzędzia, których używa w firmach z listy Fortune 500 w domu, i to z zaskakującymi rezultatami. 

7. „Gry na skupienie. 101 zabawnych, łatwych gier, które pomagają dzieciom nauczyć się koncentrować” Barbara Sher, Ralph Butler 

Gry zawarte w książce pełne są ciekawych i lubianych przez dzieci zajęć, które mogą pomóc w każdym wieku w lepszym skupieniu się i zwracaniu uwagi na szczegóły. Zawarte w pozycji wskazówki pomagają rozwinąć inteligencję dziecka, zwiększyć jego pewność siebie. 

8. „Uchroń swoje dziecko przed upokarzaniem” Allan Beane L. 

Od cyberprzemocy do „wrednych dziewcząt” po strzelaniny w szkole. Nękanie jest złożonym i przerażającym problemem, z którym zmagają się rodzice i dzieci w każdym wieku. Ten nieoceniony przewodnik - napisany przez międzynarodowego eksperta od znęcania się, dr Allana L. Beane'a - wyjaśnia wiele sytuacji, w jakich zastraszanie może się objawiać oraz wyjaśnia co możesz zrobić, aby chronić swoje dziecko.

9. „Twoja córka” Girls’ Association Schools 

Najlepszy przewodnik na temat wychowywania dziewczynek. Napisany przez dyrektorów i pracowników jednych z najlepszych szkół dla dziewcząt w kraju.Książka jest pełna praktycznych porad, pomagających sprostać wyzwaniom związanym z wychowaniem córki w XXI wieku. 

10. „Wysoko wrażliwe dziecko” Elaine N. Aron, Ph.D.

 /var/folders/h3/cntzz9w92qzbnpxgjsjp09x00000gn/T/com.microsoft.Word/WebArchiveCopyPasteTempFiles/6c345f2647718c3c34cfc3b395da

Od 15–20% dzieci na świecie jest wysoko wrażliwych. Często określa się je mianem nieśmiałych, zamkniętych w sobie. Prawda jest jednak zupełnie inna, a „Wysoko wrażliwe dziecko” pomaga rodzicom dowiedzieć się, co robić w tych sytuacjach, kiedy się wycofać i jak zapewnić dziecku odpowiednie leczenie w szkole.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:książki,   czytanie,   wychowanie dzieci,   rodzicelstwo

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO