WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Smacznie na Starówce. Miasto Konin wesprze lokale gastronomiczne na Starówce

Materiał promocyjny

Dodano: 14.09.2019 08:25

„Smacznie na Starówce” to nowe przedsięwzięcie Urzędu Miejskiego w Koninie. Zadanie realizowane jest w ramach projektu pod nazwą „Rewitalizacja konińskiej Starówki – opracowanie lokalnego programu rewitalizacji na lata 2016-2023 wraz z modelowym pilotażem”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

 - W ramach tego przedsięwzięcia realizujemy szereg działań promocyjnych, w tym zorganizowanie i przeprowadzenie cyklu wywiadów z przedsiębiorcami z branży gastronomicznej na obszarze rewitalizacji „Starówka” – mówi Bernadeta Bezulska z Wydziału Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Koninie.

W najbliższych tygodniach, każdy z punktów gastronomicznych będzie miał okazję zaprezentować swoją firmę, produkty oraz usługi. Opowiedzieć także o swoich doświadczeniach, wyzwaniach, sukcesach i planach. Wywiady będą emitowane na Portalu LM.pl.

Chęć udziału w projekcie zadeklarowało 12 lokali gastronomicznych z obszaru rewitalizacji „Starówka”: restauracja „Pod Cepeliną”, kawiarnia „Kawusia i ciacho”, „Beza Krówka”, Cafe i Bistro „Kawka, karafka,”, restauracja „Rogatka”, „Trzy Strefy”, restauracja „Borówka”, „Domowe Wypieki”, jadłodajnia „Pysznie i domowo”, „Loko the steak house”, „Yukki Sushi” oraz „Good Snack Konin - Sklepy z Kanapkami”.

Oprócz cyklu wywiadów opracowana zostanie broszurka informacyjno  -promocyjna obszaru rewitalizacji „Starówka”. Zawierać będzie informacje o atrakcjach, wydarzeniach oraz firmach gastronomicznych funkcjonujących na Starówce. Wskaże mieszkańcom miasta, jak i osobom przyjezdnym, jakie lokale i atrakcje znajdują się na tym obszarze, tym samym zachęcając do korzystania z tych miejsc.

- Zależy nam, aby przedsiębiorcy rozwijali swoje firmy. Działania zmierzające do zwiększenia popularności usług gastronomicznych na obszarze rewitalizacji ułatwią ich rozwój oraz przyczynią się do ożywienia Starówki – podsumowuje Dorota Czerniejewska z Wydziału Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Koninie, z którego inicjatywy powstał cały projekt. 

 

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

 

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:miasto konin,   promocja,   starówka,   smacznie na starówce
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO