LM.plSportPiątek trzynastego szczęśliwy dla Sokoła. Wygrana z Pogonią II

Piątek trzynastego szczęśliwy dla Sokoła. Wygrana z Pogonią II

Paweł Piceluk dał w piątek trzynastego zwycięstwo Sokołowi Kleczew. Dzięki wygranej 1:0 nad Pogonią II kleczewianie przynajmniej do godz. 17.45 w sobotę zajmować będą trzecie miejsce w tabeli III ligi gr. II.

Ostatni transfer Marcina Poręby do Sokoła Kleczew dał trenerowi Łukaszowi Cichosowi szeroki wybór w ofensywie. Stąd w piątek kleczewianie zaprezentowali się w nowym ustawieniu - z dwoma napastnikami Pawłem Picelukiem i Dominikiem Drzewieckim. Co więcej, zawodnicy, którzy obecnie grają w Sokole są na tyle elastyczni, że w trakcie spotkania trener Cichos mógł zmienić taktykę, dostosowując się do warunków atmosferycznych i przesuwając jednego zawodnika do środka pola.

Piątkowy mecz mógł, a nawet powinien rozpocząć się od prowadzenia Pogoni II, ale dwoma świetnymi interwencjami w bramce popisał się Hubert Świtalski. Później mecz się wyrównał, ale nadal toczony był w dobrym tempie. W 26. minucie Sokół wyszedł na prowadzenie - po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w wykonaniu Poręby interweniował bramkarz gości. Grobelny wypuścił jednak piłkę z rąk, a do siatki dobił ją Piceluk.

Jeszcze przed przerwą gospodarze mogli podwyższyć, ale uderzenie Dominika Drzewieckiego po kontrataku obronił Grobelny. Po zmianie stron kleczewianie nieco się cofnęli i oddali inicjatywę Pogoni II. W 62. minucie blisko bramki był znów Drzewiecki, tym razem jednak piłka trafiła w słupek. Szczecinianie do końca próbowali odrobić straty, ale klarownych sytuacji pod bramką Sokoła nie mieli. W końcówce starcia drugą żółtą kartkę otrzymał Tomasz Koziorowski, ale pomimo gry w przewadze Pogoń II ostatecznie przegrała 0:1.

Była to czwarta wygrana kleczewian w tym sezonie na własnym terenie. Dzięki trzem zdobytym punktom Sokół awansował na trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem szesnastu punktów. Na podium drużyna Łukasza Cichosa pozostanie co najmniej do godz. 17.45 w sobotę, gdy zakończą się kolejne mecze ósmej kolejki. W najgorszym scenariuszu Sokół po weekendzie zajmować będzie piątą lokatę.

Kolejny mecz w przyszłą sobotę. Sokół zagra na wyjeździe z Nielbą Wagrowiec.

Sokół Kleczew - Pogoń II Szczecin 1:0 (26' Paweł Piceluk)

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski - Arkadiusz Widelski, Jakub Banach, Sebastian Śmiałek, Tomasz Koziorowski, Norbert Grzelak, Tomasz Kowalczuk, Jakub Groszkowski (69' Jakub Dębowski), Marcin Poręba (55' Michał Kozajda), Dominik Drzewiecki (86' Filip Brzostowski), Paweł Piceluk.

Pogoń II Szczecin: Jędrzej Grobelny - Fabian Pach, Sebastian Nagel, Kryspin Szcześniak, Michał Graczyk, Kacper Smoliński, Gracjan Kuśmierek (85' Jowin Radziński), Błażej Starzycki, Hubert Turski, Rafał Maćkowski (73' Bartosz Krzysztofek), Oskar Kalenik.