WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Policja kontroluje kierowców. Trwa akcja pod nazwą "Telefony"

Dodano: 16.09.2019 11:17
Źródło: LM.pl

Trwa policyjna akcja pod nazwą „Telefony”. Policjanci w całym kraju zwracają dziś szczególną uwagę na kierowców korzystających z telefonów komórkowych.

Pisanie SMS-ów, czy wybieranie numeru telefonu dekoncentruje kierowcę, który przez kilka sekund nie patrzy na drogę. A to powoduje zwiększenie zagrożenia i może doprowadzić do wypadku. Stąd akcja kontrolno-prewencyjna „Telefony”, która odbywa się pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL. Jej celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania zakazu korzystania w czasie jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu.

- W sytuacji, gdy kierujący pojazdem nie może obejść się bez telefonu, bo np. jest on narzędziem pracy, powinien wyposażyć się w tzw. zestaw słuchawkowy lub głośnomówiący. Tego typu sprzęt umożliwia prowadzenie rozmowy telefonicznej i kierowanie pojazdem bez potrzeby odrywania wzroku od drogi – informuje Komenda Główna Policji.

Dzisiejsze policyjne kontrole są wspierane emisją spotu pod nazwą „Nie używaj telefonu w trakcie jazdy”.

  • Policja kontroluje kierowców. Trwa akcja pod nazwą "Telefony"

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO