WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Prokuratura bada sprawę śmierci 33-latki w konińskim szpitalu

Dodano: 17.09.2019 17:14
Źródło: LM.pl

Prokuratura Rejonowa w Koninie bada sprawę śmierci 33-letniej mieszkanki powiatu słupeckiego, której podczas operacji zaszyto w ciele narzędzie chirurgiczne.

Kobieta trafiła do konińskiego szpitala w sierpniu. Przeszła operację ginekologiczną, po której skarżyła się na bóle brzucha. Okazało się, że w jej brzuchu znajduje się około półkilogramowa łyżka chirurgiczna. Pacjentka została poddana kolejnej operacji, tym razem związanej z usunięciem narzędzia chirurgicznego. Zmarła 5 września. W miniony piątek do Prokuratury Rejonowej w Koninie siostra zmarłej 33-latki złożyła zawiadamienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

- Prokurator niezwłocznie podjął w przedmiotowej sprawie czynności sprawdzające w kierunku art. 155 KK , czyli nieumyślnego spowodowania śmierci i art. 160 parf. 1 KK, czyli narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu – mówi Aleksandra Marańda z Prokuratury Okręgowej w Koninie. - Konieczne jest niezwłoczne zabezpieczenie dokumentacji medycznej związanej z leczeniem osoby pokrzywdzonej, a finalnie koniecznym będzie ustalenie czy zachodzi związek przyczynowy między zachowaniem lekarzy z Konina, a zgonem pacjentki - dodaje.

Dyrekcja konińskiego szpitala w sprawie śmierci 33-letniej kobiety, wydała oświadczenie.

„Informujemy, że zdarzenie jest szczegółowo badane przez szpital , celem ustalenia jego dokładnych jego okoliczności i ewentualnego związku z późniejszym zgonem chorej. Szpital odniesie się do sprawy dopiero po zakończeniu analizy całej sytuacji. Obecnie oczekujemy na wynik autopsji i sprawdzamy obowiązujące procedury by zapobiec podobnym zdarzeniom w przyszłości. Po ustaleniu osób odpowiedzialnych za zdarzenie podjęte zostaną właściwe decyzje personalne” - czytamy.

Za nieumyślne spowodowanie śmierci grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

  • Prokuratura bada sprawę śmierci 33-latki w konińskim szpitalu
  • 1568733665-st707h-wsz-w-koninie-informacja-prasowa-page-001.jpg

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

POPULARNE KOMENTARZE

Ja nie wiem czemu się dziwicie wszyscy wiedzą, że szpital w Koninie to masakra. Sama nie raz miałam z nimi złe doświadczenie! To są sadysci. Pracują tam jak za karę, pacjentów traktują jak śmieci! Jakie oni chcą podwyżki, za co? .za śmierć ludzi
Dodano: 17.09.2019 18:28    Przez: Ja
Słynni rzeznicy konińscy... do wykształcenia medycznego im daleko, takie są realia
Dodano: 17.09.2019 18:56    Przez: konin
Podać nazwisko tego lekarza żeby ustrzec kobiety przed wizytami w gabinecie prywatnym bo zapewne przyjmuje.To jest skandal.Instrumentariuszka również winna zawsze liczy się narzędzia po zabiegu.Takie zdarzenia bardzo częste w konińskim szpitalu.Wyrazy wspólczucia dla rodziny zmarłej.Walczcie o sprawiedliwość i ukaranie winnych
Dodano: 17.09.2019 21:03    Przez: Ona
Też byłam operowana na tym oddziale , tak naprawdę nagle , nie miałam czasu szukać innej placówki. Usunięto mi trzon macicy, a miesiączkę miałam jeszcze przez parę lat, powikłaniem po zabiegu było porażenie jelita i znowu wróciłam do szpitala. Po tygodniu miałam być operowana ponownie , ale udało się farmakologicznie odprowadzić jelito. Nie myślcie ,że to żart, to naprawdę fakty. Od tamtego dnia nigdy nie położyłam się w tym szpitalu.
Dodano: 17.09.2019 17:49    Przez: Lucynka
Teraz wielce szpital się tym zajmie? ? Chyba za późno. Kobiecie życia to nie wróci.Jak można czegoś takiego nie zauważyć, że się zostawiłm w ciele pacjentki
Dodano: 17.09.2019 18:31    Przez: Ja

KOMENTARZE

Też byłam operowana na tym oddziale , tak naprawdę nagle , nie miałam czasu szukać innej placówki. Usunięto mi trzon macicy, a miesiączkę miałam jeszcze przez parę lat, powikłaniem po zabiegu było porażenie jelita i znowu wróciłam do szpitala. Po tygodniu miałam być operowana ponownie , ale udało się farmakologicznie odprowadzić jelito. Nie myślcie ,że to żart, to naprawdę fakty. Od tamtego dnia nigdy nie położyłam się w tym szpitalu.
Dodano: 17.09.2019 17:49    Przez: Lucynka
Ja nie wiem czemu się dziwicie wszyscy wiedzą, że szpital w Koninie to masakra. Sama nie raz miałam z nimi złe doświadczenie! To są sadysci. Pracują tam jak za karę, pacjentów traktują jak śmieci! Jakie oni chcą podwyżki, za co? .za śmierć ludzi
Dodano: 17.09.2019 18:28    Przez: Ja
Teraz wielce szpital się tym zajmie? ? Chyba za późno. Kobiecie życia to nie wróci.Jak można czegoś takiego nie zauważyć, że się zostawiłm w ciele pacjentki
Dodano: 17.09.2019 18:31    Przez: Ja
Słynni rzeznicy konińscy... do wykształcenia medycznego im daleko, takie są realia
Dodano: 17.09.2019 18:56    Przez: konin
Podać nazwisko tego lekarza żeby ustrzec kobiety przed wizytami w gabinecie prywatnym bo zapewne przyjmuje.To jest skandal.Instrumentariuszka również winna zawsze liczy się narzędzia po zabiegu.Takie zdarzenia bardzo częste w konińskim szpitalu.Wyrazy wspólczucia dla rodziny zmarłej.Walczcie o sprawiedliwość i ukaranie winnych
Dodano: 17.09.2019 21:03    Przez: Ona
Wojewódzka rzeźnia i to jeszcze wszcy obrażeni jak coś muszą zrobić a broń boże przyjechać w nocy i obudzić lekarza który wyjdzie z pretensjami ze się mu przeszkadza w trakcie sni
Dodano: 17.09.2019 22:34    Przez: Podpis...
Najgorszy szpital o którym tylko można usłyszeć...Państwo ma to głęboko gdzieś co się dzieje ze służbą zdrowia
Dodano: 18.09.2019 06:01    Przez: ~Obywatel
BŁĄD W SZTUCE!!!!!!!!!!!! i podwyżka.Straszą że wyjadą do Anglii????Tam za takie coś bylby wyniesiony na widłach a w Polsce błąd w sztuce!Kierowca jak się zagapi i na pasach przejedzie człowieka jest bandytą i ma 25 lat do odsiadki a tutaj może dostać 3 lata w zawieszeniu,awans i podwyżkę.TO DOPIRO JEST PRAWO W POLSCE!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 18.09.2019 08:26    Przez: Antoni Mroz
Myślisz, że lekarz nie potrafi liczyć? Praca w Anglii to wyższa płaca, ale i koszty życia. Lekarz w Polsce zawsze powie, że zarabia 5-7 tys brutto. To dane za 2018 rok. Tylko to płaca za etat a zarabia się na kontrakcie za dyżur i wykonane procedury, średnio 100zł za 1h i kilkaset zł za procedurę. W sumie 15-20 000 brutto. No i niech mają tyle lekarze. Problem w tym, że część z nich ma półtora lub 2 etaty o prywatnej praktyce nie wspomnę. Wychodzi potem 30-45 000 brutto, ALE kosztem tego, że lekarz śpi w trakcie operacji! Ostatnio czytałem o lekarzu co wychodzi z pracy w szpitalu w piątek i wraca do pracy w poniedziałek, ALE w piątek od 18.00 do poniedziałku do 6.00 ma BEZ przerwy dyżur w prywatnej klinice za 20 800 zł brutto msc. To jak ten lekarz ma pracować w poniedziałek i wtorek po 60h nieprzerwanej pracy w weekend? Strach zachorować w nocy i pojechać do szpitala jak taki lekarz odsypia! No ale 40 000 brutto musi być!
Dodano: 18.09.2019 09:21    Przez: Marcin Swoinski
I jak dobrze pamiętam ten lekarz opisuje to tak: mam etat w szpitalu ale najczęściej nocki i tam śpię. Rano zgodnie z ustawą o pracy muszę iść do domu - przerwa w pracy - ale od rana w tym samym szpitalu robię dyżury, procedury jako pracownik innej firmy czyli czas pracy jest omijany. Chodzi o to by nie wychodzić ze szpitala i do niego wracać! Czas ich jest taki cenny. Taka jest mniej więcej norma. Etat do spania jak nic w nocy się nie wydarzy. Kontakt do zarabiania. Gabinet prywatny do dorabiania. Końskie zdrowie mają Ci lekarze, gdyby nie etat do spania połowa z nich by zeszła przed 50-tką.
Dodano: 18.09.2019 09:26    Przez: Marcin Swoinski
A gdyby pacjentka przeżyła to sprawa pod dywan???Dyrekcja szpitala dzaiała bardzo szybko i skutecznie.Czy nie lepiej zatrudniać niewykształconych Matuszy?Oni chociaż nie skamlali bez przerwy o podwyżki.
Dodano: 18.09.2019 09:04    Przez: Antoni Mroz
Jak można zaszyć 30 cm narzędzie w brzuchu .Majstersztyk naprawdę .
Dodano: 18.09.2019 09:12    Przez: ala
1 z 2
12>>