WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Policjanci zabezpieczyli 80 kilogramów nielegalnego tytoniu

Dodano: 20.09.2019 14:15
Źródło: LM.pl

Blisko 80 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z Koła. W związku ze sprawą zatrzymano 55-latka.

Kilka dni temu mundurowi z Koła podjęli działania zmierzające do zabezpieczenia wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Z informacji wynikało, że mieszkaniec gminy Dąbie na swojej posesji przechowuje duże ilości krajanki tytoniowej. Policjanci znaleźli nielegalny tytoń ukryty w bardzo dobrze zamaskowanym schowku.

- Sześć worków krajanki funkcjonariusze znaleźli w podziemnym włazie ukrytym pod betonowymi płytami. Wstępne obliczenia wskazują, że Skarb Państwa mógł zostać narażony na uszczuplenie z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego na kwotę prawie 80 tysięcy złotych – informuje Weronika Czyżewska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kole.

Zatrzymany 55-latek podejrzany jest o nielegalne przechowywanie wyrobów akcyzowych bez znaków skarbowych. Grozi mu grzywna i do 3 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP Koło

  • Policjanci zabezpieczyli 80 kilogramów nielegalnego tytoniu
  • Policjanci zabezpieczyli 80 kilogramów nielegalnego tytoniu

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO