WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Kontrowersje wokół kupowania prac dyplomowych

Materiał promocyjny

Dodano: 20.09.2019 15:50
  • Kontrowersje wokół kupowania prac dyplomowych

Uzyskanie wyższego wykształcenia wiąże się z napisaniem pracy dyplomowej. Wielu studentów radzi sobie z tym znakomicie, jednak co roku znajduje się grupa, która poszukuje wsparcia ze strony firm lub indywidualnych wykonawców, zajmujących się pisaniem takich prac na zlecenie. Proceder ten od lat budzi wiele kontrowersji, jednak według polskiego prawa jest legalny, ale tylko przy zachowaniu kilku podstawowych warunków.

  1. Liberalne polskie prawo
  2. Czy można kupić pracę magisterską w Niemczech?

Na tablicach ogłoszeń, na słupach lub wiatach przystankowych - wszędzie tam w miastach studenckich można znaleźć ogłoszenia, dotyczące pomocy w pisaniu pracy dyplomowej, a nawet napisaniu jej w całości za studenta. Zleceniobiorcy działają w pełni legalnie, często nawet prowadząc działalność gospodarczą związaną z tymi usługami. Jak to możliwe?

Liberalne polskie prawo

Powszechnie powielane twierdzenie, że pisanie za studentów prac dyplomowych jest niezgodne z prawem, w rzeczywistości nie jest zgodne z prawdą - działalność ta ma legalny charakter. Sama pomoc w napisaniu pracy, stworzeniu ramowego planu lub zebraniu materiałów wchodzi w zakres pracy promotora, więc jej wykonywanie przez inne osoby nie nosi znamion czynu zabronionego. Legalne jest również napisanie całej pracy. Problem powstaje dopiero w momencie, kiedy student podpisze oświadczenie, że przedłożona przez niego praca została napisana samodzielnie i to on jest autorem tej pracy. Takie działanie jest poświadczeniem nieprawdy, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet na kilka lat! Wiele osób, zajmujących się pisaniem prac dyplomowych na zlecenie, zabezpiecza się przed konsekwencjami prawnymi. Stosowane są zapisy, że dostarczona praca ma charakter poglądowy, może służyć jedynie za wzór, a zawartych w niej treści w żaden sposób nie można kopiować i powielać. 

Czy można kupić pracę magisterską w Niemczech?

Prace dyplomowe kupowane są nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach. Za przykład można wziąć naszych zachodnich sąsiadów - napisanie pracy magisterskiej po niemiecku (Masterarbeit) przez profesjonalną firmę jest nie tylko możliwe, ale również akceptowalne. Firmy te zajmują się pełnym przygotowaniem pracy magisterskiej, od stworzenia konspektu, przez napisanie treści pracy oraz stworzenie bibliografii, formatowanie tekstu, aż po sprawdzenie poprawności pod względem plagiatu. Co więcej, student, który zamówi taką pracę, może zdecydować się na zapłacenie za nią nie tylko tradycyjnym przelewem lub przez PayPal, ale również w formie ratalnej.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:edukacja,   nauka,   studia,   praca dyplomowa

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO