WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Złote gody – jak je zorganizować?

Materiał promocyjny

Dodano: 2.10.2019 13:31

Rocznica ślubu to wyjątkowe wydarzenie w życiu małżonków. Sprzyja ono nie tylko wspominaniu wspólnie spędzonych chwil, ale także najważniejszego wydarzenia – ceremonii ślubnej. Złote gody, czyli pięćdziesiąta rocznica ślubu, wymagają więc wyjątkowej oprawy. O co trzeba się zatroszczyć, aby ta uroczystość na długo zapadła w pamięć?

Jak wybrać termin i miejsce?

Złote gody to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu małżonków. Wspólne 50-lecie powinno podkreślać stałość i stabilność ich związku, dlatego warto pomyśleć o odpowiednim sposobie ich celebrowania. Większość par decyduje się na wynajem lokalu lub sali bankietowej. W ciepłych, letnich miesiącach fantastycznie sprawdzi się też ogród, w którym możliwe będzie zorganizowanie przyjęcia plenerowego. Alternatywę dla tych opcji stanowi także wieczór we dwoje w eleganckiej restauracji. Myśląc natomiast o odpowiedniej dacie, najlepiej wziąć pod uwagę weekend (najbliższy terminowi rocznicy, jeśli wypada ona np. w środku tygodnia) lub inne dni, które są ustawowo wolne od pracy.

W jaki sposób stworzyć listę gości?

Wielu jubilatów zastanawia się również nad liczbą gości i tym, kto powinien pojawić się na przyjęciu. Według przyjętej tradycji w czasie 50. rocznicy ślubu małżonkom powinni towarzyszyć najbliżsi (dzieci, rodzeństwo), dalsza rodzina (kuzynostwo), a także znajomi i przyjaciele (także ci, którzy uczestniczyli w przyjęciu weselnym). Po stworzeniu spisu osób należy zawiadomić je odpowiednio wcześniej. Nawiązując do tradycji ślubnej, mogą być to klasyczne drukowane zaproszenia wręczone osobiście lub dostarczone drogą pocztową. Odmiennym rozwiązaniem jest telefoniczne przekazanie informacji z prośbą o potwierdzenie przybycia.

Jak dobrać dekoracje i menu?

Wybór ozdób powinien być przemyślany i tworzyć spójną całość z charakterem przyjęcia. Małżonkowie mogą zlecić przystrojenie profesjonalnej firmie świadczącej usługi dekoratorskie lub bliskim, którzy chcieliby zadbać o warstwę estetyczną uroczystości. W przypadku złotych godów warto postawić na klasyczną elegancję w postaci srebrnych lub złotych dodatków, a także gadżetów w stonowanych kolorach, takich jak biel, kość słoniowa czy pastelowy błękit. Niezwykle ważną rolę odgrywa także menu. Na stołach powinny zagościć ulubione specjały jubilatów, słodkości (w tym gustowny tort) oraz przystawki. Co jednak jeśli w wynajętym lokalu nie ma dedykowanej kuchni? W takim wypadku doskonałą opcją będzie catering (np. włoski http://sklep.estella.pl/o-nas) lub samodzielne gotowanie.

Co uwzględnić w planie rocznicy?

Przebieg i charakter 50. rocznicy ślubu powinien być perfekcyjnie dopasowany do gustu i upodobań małżonków. W planie uroczystości powinno znaleźć się miejsce na odnowienie przysięgi małżeńskiej. Ten coraz częściej praktykowany zwyczaj ma za zadanie przypominać o najważniejszych wartościach i długotrwałej miłości współmałżonków. Aby zaaranżować to wydarzenie, należy zwrócić się z prośbą do kapłana w parafii lub do urzędu stanu cywilnego, w którym parze zostaną udzielone wszystkie niezbędne informacje. W planie rocznicy należy przewidzieć też atrakcje, chociażby takie jak wspólne oglądanie fotografii (m.in. ślubnych) jubilatów, uroczyste toasty czy zabawa taneczna.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:małżeństwo,   związek,   złote gody

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO