Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Kandydaci na radnych gmin, powiatu i miasta. Zobacz, kto się zgłosił! [PEŁNE LISTY]

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościSposoby na wynajęcie floty samochodowej

Sposoby na wynajęcie floty samochodowej

Materiał promocyjny

Dodano:
Sposoby na wynajęcie floty samochodowej
Sposoby na wynajęcie floty samochodowej

Co jest kręgosłupem działalności większości firm transportowych, czy logistycznych? Oczywiście tabor samochodowy, którego posiadanie związane jest z koniecznością dostępu do odpowiednio dużego budżetu. Aby uporać się z tym utrudnieniem, przedsiębiorstwa korzystają z możliwości wynajęcia floty. Przy tym istnieją inne odmienne od siebie warianty jej sfinansowania. Osoby chcące się z nimi zapoznać zapraszamy do zapoznania się z artykułem!

Leasing

Leasing uważany jest za najpopularniejszy wariant pozwalający na sfinansowanie firmowej floty samochodów. Co ciekawe jednak nie tyczy się to firm małych oraz średnich, które odrzucają go ze względu na konieczność uiszczania wysokich comiesięcznych opłat ratalnych. Za największą zaletę leasingu uważa się możliwość znacznego odciążenia firmy od spraw związanych z administracją. Mowa tu o braku konieczności zajmowania się kwestiami przeglądów technicznych i serwisowych. Wyróżnia się dwa rodzaje leasingów, finansowy oraz operacyjny. Różnica między nimi polega na specyfice zawartej umowy.

W przypadku pierwszego pojazdy floty są składową majątku wynajmującego, a po zakończeniu współpracy firma najczęściej je odkupuje. Wszystko dlatego, że podmiot zajmujący się leasingiem (ze względu na poziom eksploatacji samochodów) nie widzi korzyści z ich odzyskiwania. Z kolei leasing operacyjny opiera się na tymczasowym przekazaniu aut z wymogiem ich zwrotu.

Wynajęcie długoterminowe

Określany jest też mianem Full service leasingu, który to wiąże się z kilkoma przydatnymi korzyściami. Mowa tu to:

  • zawarciu umowy odliczającej podatek VAT,
  • zobowiązaniu firmy co do dokonywania regularnych przeglądów technicznych,
  • naprawianiu awarii,
  • kontrolowaniu kosztów związanych z paliwem,
  • przejęciu przez firmę leasingową odpowiedzialności za odsprzedanie aut (niekoniecznie klientowi wynajmującemu),
  • braku konieczności zajmowania się działem transportowym.

Wzięcie kredytu

Może dojść do sytuacji, w której przedsiębiorca chce mimo wszystko posiadać flotę na własność, lecz nie posiada odpowiedniego kapitału. Wówczas może wziąć kredyt na jej zakupienie. Wiele banków oferuje pożyczkę właśnie na tego typu cel, wymagając przy tym pokrycia kosztów związanych z ubezpieczeniem i prowizjami. Dobrze jest przejrzeć pakiety różnych instytucji bankowych, aby wybrać ten z najniższym oprocentowaniem.

Szukasz profesjonalnego narzędzia do zarządzania Twoją flotą samochodową? Odwiedź https://www.verizonconnect.com/pl/

Czytaj więcej na temat:komunikacja, samochody, flota, biznes
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole