WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konie, jako poparcie prezydenta Konina dla kandydatów z listy KO

Dodano: 5.10.2019 13:56

Do południa wspierał Grzegorz Schetyna, szef PO, a po południu wsparcia udzielił prezydent Konina i jego zastępca.

Konińscy kandydaci Koalicji Obywatelskiej do parlamentu: Tomasz Nowak (jedynka do sejmu) i Maciej Sytek (do senatu) otrzymali statuetki w formie koni, symbolizujących, jak powiedział Piotr Korytkowski, prezydent Konina, „pęd do nowego”. Z jednej strony „pęd do nowego”, a z drugiej prośba o współpracę z samorządami, co zdaniem prezydenta Konina, mocno kuleje przy obecnych rządach.  

- Samorząd się zmienia. Mam nadzieję, że będzie zmieniał się region. Działamy i nie boimy się wyzwań. Te wybory będą bardzo ważne dla samorządu – powiedział Piotr Korytkowski. – W parlamencie potrzebni są ludzie, którzy będą pośrednikami między rządem a samorządem. Wszyscy, którzy są na liście KO, gwarantują takie wsparcie. Dla tego rządu samorząd nie jest przyjacielem. Następuje powolna centralizacja  państwa. Nie istnieje dialog, nie istnieje demokracja parlamentarna, nie ma rozmowy. Dlatego istotne jest, abyśmy mieli wsparcie ludzi, którzy stoją za samorządem. Ważne jest, żeby reprezentacja w parlamencie prowadziła dialog z obywatelami. W Koalicji Obywatelskiej spotkali się różni ludzie. Każdy może znaleźć na liście swojego kandydata. Jesteśmy przygotowani do tego, by zmieniać region.

Po krótkim przemówieniu, Piotr Korytkowski i jego zastępca Witold Nowak, wręczyli kandydatom „konie w galopie”, symbolizujące miasto i region. A na pamiątkę „ostatniej prostej” przed wyborami parlamentarnymi powstało „zdjęcie przyjaźni” ze wspierającymi listę KO.

slajd 1 z 10
NASTĘPNY SLAJD

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:wybory 2019,   Piotr Korytkowski,   Tomasz Nowak,   Maciej Sytek,   KO,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Towarzystwo wzajemnej adoracji ! Udzielają sobie wparcia nawzajem ,tylko ich własnesprawy,interesy się dla nich liczą..... !
Dodano: 5.10.2019 16:05    Przez: rzygam Koninem
Ja głosuję na PiS
Dodano: 5.10.2019 15:44    Przez: Ania
Na zdjęciu 23 osoby. Sami koledzy i koleżanki oraz znajomi. Wczoraj to samo i LM dał kilka zdjęć ze Schetyną ze ścianki. Dziś za miedzą to samo: w Kaliszu kilka osób z PO na ulicy. Boją się wyborców. Zero spotkań w sali z informacją przed spotkaniem. Sami sobie nagrody wręczają. Swoich kryją do końca jak Gawłowski, Adamowicz, Neumann, Brejza, Jachira. Zero konsekwencji wewnętrznych w partii za złe czyny, słowa i głupotę. Dać im rządzić z lewicą i Zielonymi to marzenie każdej władzy w UE i DE. Degręgolada moralna. Cały program to antyPiS lub internet za darmo dla młodych. Szał i wizjonerstwo. Ale co miał wymyślić rząd co 4 lata nie umiał posłać sześciolatków do szkoły.
Dodano: 5.10.2019 21:03    Przez: Marcin Swoinski
No to będziemy dalej mieli syf. Wszystkie znaki na niebie wskazują że wygra PiS i co ten mały czlowieczek nie będzie współpracował z rządem PiS. To musimy pomyśleć żeby temu Panu podziękować w referendum. Konin ma się rozwijać a nie tak jak przez 30 lat zwijac.
Dodano: 5.10.2019 16:03    Przez: ~Ola
Konie w galopie uciekły...nie chcą ciągnąć tego posranego wozu bez kół !!!
Dodano: 5.10.2019 21:36    Przez: ~woźnica

KOMENTARZE

Zdaniem prezydenta współpraca mocno kuleje.... Jak ma nie kuleć skoro Korytkowski jasno i wyraźnie swoje nastawienie do współpracy określił na debacie przedwyborcze w MDK??? Tam na pytanie: jak Pan sobie wyobraża współpracę z rządem, z ministrami, których Pan tak mocno nienawidzi? Odpowiedział: współpraca jest potrzebna i taka będzie gdy jesienią przyszłego rogu wygra Platforma Obywatelska.....
Dodano: 05.10.2019 14:36    Przez: Romek Ress
No to będziemy dalej mieli syf. Wszystkie znaki na niebie wskazują że wygra PiS i co ten mały czlowieczek nie będzie współpracował z rządem PiS. To musimy pomyśleć żeby temu Panu podziękować w referendum. Konin ma się rozwijać a nie tak jak przez 30 lat zwijac.
Dodano: 05.10.2019 16:03    Przez: ~Ola
avatar Koń jaki jest, to każdy widzi. Teraz, gdy rozległo się po kraju echo Neumanna, POzowanie do wspólnych zdjęć? Usłyszeliśmy, że każdy przestępca może być sPOkojny, bo żaden niezależny i niezawisły sąd go nie ruszy. Takie gwarancje deMOkracji są dobre tylko dla .......
Dodano: 05.10.2019 21:30    Przez: Józef Bąk
Ja głosuję na PiS
Dodano: 05.10.2019 15:44    Przez: Ania
Towarzystwo wzajemnej adoracji ! Udzielają sobie wparcia nawzajem ,tylko ich własnesprawy,interesy się dla nich liczą..... !
Dodano: 05.10.2019 16:05    Przez: rzygam Koninem
Na zdjęciu 23 osoby. Sami koledzy i koleżanki oraz znajomi. Wczoraj to samo i LM dał kilka zdjęć ze Schetyną ze ścianki. Dziś za miedzą to samo: w Kaliszu kilka osób z PO na ulicy. Boją się wyborców. Zero spotkań w sali z informacją przed spotkaniem. Sami sobie nagrody wręczają. Swoich kryją do końca jak Gawłowski, Adamowicz, Neumann, Brejza, Jachira. Zero konsekwencji wewnętrznych w partii za złe czyny, słowa i głupotę. Dać im rządzić z lewicą i Zielonymi to marzenie każdej władzy w UE i DE. Degręgolada moralna. Cały program to antyPiS lub internet za darmo dla młodych. Szał i wizjonerstwo. Ale co miał wymyślić rząd co 4 lata nie umiał posłać sześciolatków do szkoły.
Dodano: 05.10.2019 21:03    Przez: Marcin Swoinski
Konie w galopie uciekły...nie chcą ciągnąć tego posranego wozu bez kół !!!
Dodano: 05.10.2019 21:36    Przez: ~woźnica
A konie za czyje pieniądze kupił prezydent. Chcę wiedzieć za czyje?
Dodano: 06.10.2019 01:58    Przez: ~Ola
avatar - może za pieniądze , które mu się po prostu należały ? - tak , jak całej bandzie...