WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Będzie bezpieczniej, konińscy strażacy otrzymali wóz

Materiał promocyjny

Dodano: 9.10.2019 18:18

W dniu dzisiejszym, w konińskiej jednostce PSP przy ul. 3 Maja, miało miejsce przekazanie ciężkiego samochodu technicznego typu Mega City. W uroczystości brali udział: poseł na Sejm RP – Ryszard Bartosik, oraz zastępca wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP  mł. bryg.  Arkadiusz Przybyła. Honory gospodarza pełnił bryg. Janusz Dębowski – Komendant Miejski PSP w Koninie.

Ryszard Bartosik nie krył zadowolenia z faktu, że pojazd trafił właśnie do Konina:

-  Rząd Prawa i Sprawiedliwości stawia bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Bardzo się cieszę że konińska jednostka uzupełnia swój tabor o ten pojazd. Przekazywany wóz, to ciężki samochód ratownictwa technicznego marki Scania, wykorzystywany głównie przy zdarzeniach komunikacyjnych; wszak Konin to bardzo ważny węzeł drogowy, blisko jest autostrada A2. Oby było jak najmniej okazji do wykorzystywania go w celach ratowniczych.

Przekazane auto służyło dotychczas strażakom z Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu, po czym zostało zadysponowane przez Komendanta Wojewódzkiego - właśnie do Konina. Samochód ten znacznie wzmocni potencjał ratownictwa technicznego konińskiej Specjalistycznej Grupy Technicznej.

Sfinansowano ze środków KW Prawo i Sprawiedliwość. 

slajd 2 z 7

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO