WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Paulina Nowak, liderka Lewicy, zawalczy o autobus w każdej gminie i kolej w każdym powiecie

Materiał promocyjny

Dodano: 10.10.2019 12:47
  • Paulina Nowak, liderka Lewicy, zawalczy o autobus w każdej gminie i kolej w każdym powiecie

Aby stwierdzić, że transport publiczny w naszym regionie kuleje, nie trzeba długo szukać przykładów. Turek jest jednym z największych miast powiatowych w Polsce pozbawionych dostępu do kolei, najszybszego i najwygodniejszego środka komunikacji. W wielu ośrodkach gminnych jedyny funkcjonujący autobus jeździ w godzinach dowozu dzieci do szkół. Rodzi to poważne problemy dla osób, które nie mają prawa jazdy. Możemy  postawić się w sytuacji emerytki z Kazimierza Biskupiego, która chciałaby dotrzeć na wyczekiwaną wizytę u lekarza w Koninie. Niestety, została ona wyznaczona na godzinę 15:30, już po odjeździe ostatniego autobusu powrotnego. Bez pomocy rodziny nasza emerytka zostanie pozbawiona możliwości zadbania o własne zdrowie!

Dostępność komunikacji publicznej to jedna ze spraw szczególnie interesujących liderkę Lewicy w naszym okręgu, Paulinę Nowak. Jako rodowita słupczanka wielokrotnie zetknęła się z przykładami wykluczenia komunikacyjnego, dotykającego także jej własnej rodziny. Sama walczyła, aby jej mama mogła dalej dojeżdżać do pracy likwidowanym autobusem. Z takim samym zaangażowaniem będzie walczyła o sprawy lokalne w Sejmie.

Lewica ma plan, który przywróci Polsce mniejszych miast transport publiczny. Dzięki dwukrotnemu zwiększeniu nakładów finansowych dla samorządów na organizację komunikacji publicznej zapewnią połączenia autobusowe w każdej gminie, a także powrót kolei do każdego powiatu.

W przeciągu 6 lat zostanie odtworzona pełna siatka połączeń lokalnych, pozwalająca na dojazd innej miejscowości nie tylko do godziny 16 w tygodniu, ale także w weekendy, wakacje czy dni wolne od pracy.

Sprawiedliwe państwo, które każdemu zapewni równy dostęp do transportu, to właśnie Nowa(k) Jakość Lewicy! Zawalczmy o to razem w tę niedzielę, 13 października. Głosujmy na Paulinę Nowak, numer 1 na liście nr 3!

Publikacja sfinansowana ze środków KW Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Paulina Nowak,   wybory 2019,   lewica
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO