LM.plWiadomościTest w Sosnowcu zdany. Medyk Konin wygrał z Czarnymi 2:0

Test w Sosnowcu zdany. Medyk Konin wygrał z Czarnymi 2:0

Po bramkach Natalii Chudzik i Anny Gawrońskiej Medyk pokonał Czarnych Sosnowiec, jednego z kandydatów do tytułu mistrzowskiego. Był to pierwszy poważny test koninianek w tym sezonie.

Do hitowego spotkania ósmej kolejki Ekstraligi oba zespoły przystąpiły nieco osłabione. W zespole Czarnych zabrakło kontuzjowanej Weroniki Zawistowskiej. Medyk natomiast musiał radzić sobie bez pauzującej za kartki Nikol Kaletki. W środku pola zamiast niej zagrała Gabriela Grzywińska, a w obronie szansę dostała Julia Maskiewicz.

Przez większość pierwszej połowy na boisku nie działo się zbyt wiele. Pierwsze pół godziny należało do sosnowiczanek, które trzykrotnie tworzyły sobie okazje pod bramką Medyka. Najpierw w sytuacji sam na sam znalazła się Dżesika Jaszek. Napastniczka Czarnych mijała jeszcze Busch, co pozwoliło zdążyć z interwencją Sandrze Sałacie. Osiem minut później nikt nie zamknął dośrodkowania z prawej strony boiska, ale najgroźniej było w 29. minucie. Po dośrodkowaniu z głębi pola piąstkowała Busch, piłkę dobijała jeszcze Andrea Horvathova, ale medyczkom udało się zatrzymać piłkę na linii bramkowej.

Medyk w ofensywie nie pokazał niemal nic, za to... strzelił gola. W 33. minucie z prawej strony boiska dośrodkowała Nicole Zając. Piłka spadła na trzeci metr, pomiędzy Annę Szymańską a Patricię Fischerovą. Zawodniczkom z Sosnowca zabrakło komunikacji, co wykorzystała Natalia Chudzik, dobijając piłkę do siatki i dając prowadzenie Medykowi.

W drugiej połowie koninianki zaprezentowały się lepiej. Przede wszystkim w 60. minucie podwyższyły swoje prowadzenie. Bramkę podarowały im same sosnowiczanki, a dokładniej - Kamila Fuchs. Obrończyni Czarnych fatalnie odegrała piłkę do Szymańskiej, co wykorzystała Anna Gawrońska. Napastniczka Medyka przejęła piłkę i w sytuacji sam na sam spokojnie wyczekała bramkarkę z Sosnowca i podcinką umieściła piłkę w siatce.

Drugi stracony gol ostatecznie podciął skrzydła piłkarkom Czarnych. W końcówce dwie bramkowe okazje miała jeszcze Natalia Chudzik. Najpierw, po kontrze, skrzydłowa Medyka uderzała z ostrego kąta, dobrze bliższy słupek kryła jednak Anna Szymańska. Dziesięć minut później Chudzik znalazła się w sytuacji sam na sam po prostopadłym zagraniu, ale znów górą była bramkarka Czarnych.

Medyk wygrał w Sosnowcu 2:0 i zdał pierwszy poważny test w tym sezonie. Z 22 punktami na koncie koninianki zajmują pierwsze miejsce w tabeli. Kolejne spotkanie w przyszłą sobotę - Medyk podejmie Mitech Żywiec.

Czarni Sosnowiec - Medyk Konin 0:2 (33' Natalia Chudzik, 60' Anna Gawrońska)

Medyk Konin: Stephanie Busch - Julia Maskiewicz, Gabija Gedgaudaite, Sandra Sałata, Nicole Zając, Stanislava Líąková (57' Karolina Majda), Gabriela Grzywińska, Natalia Pakulska, Natalia Chudzik, Dominika Kopińska, Anna Gawrońska.