WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Ekstraliga Boksu. Goiński i Hejosz wygrali w meczu z Wilkami

Dodano: 19.10.2019 22:27
Źródło: LM.pl

Trzech pięściarzy z Konina wystąpiło w sobotę w rozgrywanym w Koninie meczu Ekstraligi Boksu Olimpijskiego. Wielkopolska Drużyna Bokserska podejmowała Wilki Kujaw.

W przedostatnim meczu bieżącego sezonu EBO Wielkopolska Drużyna Bokserska mierzyła się z beniaminkiem rozgrywek - Wilkami Kujaw. Podczas odbywającego się w Koninie, zorganizowanego przez Zagłębie Konin, spotkania kibice mogli obejrzeć siedem walk na dystansie po trzy rundy każda. Gościem specjalnym wydarzenia był Krzysztof ,,Diablo" Włodarczyk.

Już w pierwszym pojedynku na ringu zaprezentował się Marcin Hejosz. Pięściarz Copacabany Konin bez problemów rozprawił się z zawodnikiem Skorpiona Szczecin Robertem Zakharjanem, wygrywając jednogłośną decyzją sędziów. Hejosz należy do najrówniej walczących zawodników zespołu z Wielkopolski i tym razem również nie zawiódł. Planujący przejście na zawodowstwo pięściarz zaapelował po swojej walce o wsparcie sponsorów.

W trzeciej walce na ring wyszedł pierwszy z pięściarzy Zagłębia Konin. Mateusz Kałecki stoczył ciężki pojedynek z Kornelem Kostrzewski ze Startu Włocławek. Najmocniej Kostrzewski dał mu się we znaki w drugiej rundzie, ale koninianin wytrzymał do końca walki. Ostatecznie Kałecki przegrał jednogłośną decyzją sędziów.

W walce wieczoru rękawice z Hubertem Pietraszewski skrzyżował czołowy pięsciarz Zagłębia Konin Mateusz Goiński. W kat. 81 kg podopieczny trenerów Andrzeja i Kamila Goińskiego jest jednym z czołowych zawodników w Polsce, występ w EBO był więc dla niego bardziej okazją na zaprezentowanie się przed swoimi kibicami, niż rzeczywistym wyzwaniem sportowym. Goiński, zgodnie z planem, swoją walkę wygrał, dając tym samym zwycięstwo w meczu Wielkopolskiej Drużynie Bokserskiej. 

- Drużyna Wilków przyjechała mocnym składem, ale nasi chłopcy dali radę. Spisali się na medal. Nie chcę nikogo bardziej lub mniej wyróżniać, wszyscy, którzy weszli na ring zostawili kawał zdrowia, jednemu się udało, drugiemu może trochę bardziej zabrakło - podsumował występy Wielkopolan jeden z trenerów reprezentacji naszego województwa Kamil Goiński.

Teraz przed Wielkopolską Drużyną Bokserską wyjazd na Dolny Śląsk. - To będzie ostatnie spotkanie. Mistrzostwa w tym roku nie zdobędziemy, ale będziemy bronić tytułu wicemistrza Polski. Ten mecz będzie walką o drugie miejsce - zapowiada Kamil Goiński.

Wielkopolska Drużyna Bokserska - Wilki Kujaw 13:11 

kat. 60 kg: Marcin Hejosz (Copacabana Konin) - Robert Zakharjan (Skorpion Szczecin) 3:0
kat. 64 kg: Mikołaj Mańka (Sporty Walki Gostyń) - Oleksandr Zolin (Bagdasarian Boxing Club Poznań) 0:3
kat. 69 kg: Mateusz Kałecki (Zagłębie Konin) - Kornel Kostrzewski (Start Włocławek) 0:3
kat. 75 kg: Bartosz Skórka (KKS Poznań) - Radosław Szablewski (Start Włocławek) 3:0 
kat. 91 kg: Christian Kurzaj (Prosna Kalisz) - Kamil Ślendak (Start Włocławek) 3:0 WO
kat. +91 kg: Paweł Cieciora (Szamotuły Boxing Team) - Marcin Gołębiewski (Champion Włocławek) 0:3
kat. 81 kg: Mateusz Goiński (Zagłębie Konin) - Hubert Pietraszewski (Boks Poznań Team) 3:0

slajd 1 z 54
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

BRAWO ZAGŁĘBIE bbbbbbbbbbbrawo
Dodano: 20.10.2019 00:21    Przez: Beata Wojciechowska

KOMENTARZE

BRAWO ZAGŁĘBIE bbbbbbbbbbbrawo
Dodano: 20.10.2019 00:21    Przez: Beata Wojciechowska
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO