WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

„Lekcje z ZUS” ogólnopolski projekt dla szkół ponadpodstawowych

Materiał promocyjny

Dodano: 24.10.2019 15:15

Zapraszamy nauczycieli i uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w projekcie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”.

Ogólnopolski projekt „Lekcje z ZUS” realizowany jest pod patronatem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministra Edukacji Narodowej. Założeniem projektu jest zapoznanie uczniów z ideą ubezpieczeń społecznych.

Projekt zakłada przekazanie młodzieży informacji na temat ubezpieczeń społecznych podczas czterech lekcji prowadzonych przez nauczyciela. Materiały dydaktyczne, zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli, zostały przygotowane przez pracowników ZUS przy udziale metodyków. Szkoły zainteresowane projektem mogą korzystać nieodpłatnie z materiałów dostępnych w formie elektronicznej na  stronie: www.zus.pl., w zakładce: Edukacja z ZUS.

Zwieńczeniem „Lekcji z ZUS” jest Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Jej laureaci otrzymują laptopy, tablety i czytniki e-booków. Dzięki umowom podpisanym przez ZUS ze szkołami wyższymi, olimpijczycy otrzymują dodatkowe punkty w rekrutacji na studia, a nawet indeksy na uczelnie.

Nauczyciele mogą zgłaszać uczniów  do udziału w projekcie do 15 listopada 2019 r. Wszystkie osoby zainteresowane „Lekcjami z ZUS” prosimy o kontakt na adres e-mail: hanna.wanat@zus.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:zus,   edukacja,   młodzież
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO