WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Młodzi aktorzy z MDK wystawili "Gucia Zaczarowanego"

Dodano: 27.10.2019 19:35
Źródło: LM.pl

Spektakl na motywach powieści „Gucio Zaczarowany” zwieńczeniem konińskich obchodów roku Zofii Urbanowskiej. Widowisko wystawione przez Młodzieżowy Dom Kultury związane jest też z 35-leciem istnienia tej placówki.

W wypełnionej po brzegi sali widowiskowej Konińskiego Domu Kultury odbyła się dziś premiera „Gucia Zaczarowanego” w reżyserii Jarosława Sparażyńskiego z Młodzieżowego Domu Kultury.

- Każda premiera to dla nas wielkie przeżycie – mówiła Lucyna Lenard-Woźniak, dyrektor MDK w Koninie. - Nasi aktorzy to młodzi ludzie, którzy uczęszczają na zajęcia teatralne do kierownika artystycznego i autora scenariusza – Jarka Sparażyńskiego. To są młodzi adepci sztuki aktorskiej, którzy bardzo swój występ przeżywają – dodała.

Historia Gucia to historia leniwego, aroganckiego i niegrzecznego chłopca, który nie szanuje starszych i krzywdzi zwierzęta. W końcu wróżka zamienia go w muchę i Gucio przekonuje się jakie są efekty jego nieodpowiedniego zachowania.

Przygotowania do spektaklu trwały w MDK od kilku miesięcy. Do przedstawienia specjalnie napisano utwory muzyczne. Widowisko teatralno-muzyczne jutro i pojutrze, czyli 28 i 29 października o godz. 8.30 oraz 10.45 zobaczą uczniowie konińskich szkół.

slajd 1 z 38
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO