WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Spotkanie w Siąszycach. Podsumowali projekt o rodzie Kossaków

Dodano: 30.10.2019 10:57
Źródło: LM.pl

„Zatrzymani w kadrze – czyli taniec z Kossakami” - pod takim tytułem w Siąszycach, gm. Rychwał odbyło się spotkanie z dr Joanną Jurgałą – Jureczką. Było ono podsumowaniem projektu „U źródeł znamienitego rodu Kossaków – promocja dziedzictwa kulturowego wsi Siąszyce na sportowo”, który realizowany jest w ramach konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś”.

Projekt obejmował warsztaty plastyczne, rajdy rowerowe oraz konkurs na hasło promujące Siąszyce i stworzenie strony internetowej sołectwa. Podczas spotkania autorskiego z dr Joanną Jurgałą – Jureczką, rozstrzygnięto konkurs na hasło Siąszyc. Nagrodę główną zdobyła Martyna Małolepsza, która jest autorką hasła „Siąszyce – stąd Kossaków ród”. Znalazło się ono na zakupionych w ramach projektu koszulkach oraz szelkach odblaskowych, które trafiły do uczestników rajdów rowerowych oraz mieszkańców sołectwa.

Bohaterem podsumowania projektu była pisarka, historyk literatury oraz znawczyni rodu Kossaków. Dr Joanna Jurgała – Jureczka opowiedziała o kulisach pracy przy książkach traktujących o członkach rodu Kossaków. Na koniec spotkania można było sfotografować się z pisarką i otrzymać jej autograf.

źródło: rychwal.pl

  • Spotkanie w Siąszycach. Podsumowali projekt o rodzie Kossaków
  • Spotkanie w Siąszycach. Podsumowali projekt o rodzie Kossaków
  • Spotkanie w Siąszycach. Podsumowali projekt o rodzie Kossaków

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO