Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Kandydaci na radnych gmin, powiatu i miasta. Zobacz, kto się zgłosił! [PEŁNE LISTY]

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościJak zmotywować się do treningu i osiągać wyznaczone cele?

Jak zmotywować się do treningu i osiągać wyznaczone cele?

Materiał promocyjny

Dodano:
Jak zmotywować się do treningu i osiągać wyznaczone cele?
Jak zmotywować się do treningu i osiągać wyznaczone cele?

Zmotywowanie się do treningu, zwłaszcza w trakcie zimy, bywa bardzo trudnym zadaniem. Wiadomo jednak, że sport to zdrowie, dlatego należy uprawiać go jak najczęściej. Regularny ruch poprawia kondycję, sylwetkę, a także znacznie wydłuża życie, dlatego moda na zdrowy i aktywny tryb życia stale się rozwija. W jaki sposób zmotywować się do treningu, kiedy jedyne, na co mamy ochotę to odpoczynek na kanapie lub sen?

- Motywacja to stan gotowości do podejmowania działania, potęgowany chęcią zmian. Dlaczego chcemy zmienić dietę? Dla jednych motywacją będzie zaprezentowanie nienagannej sylwetki podczas wakacji, dla innych poprawa zdrowia. Spadek masy ciała, a potem utrzymanie jej na stałym poziomie w bardzo dużym stopniu zależą od motywacji, która ciągle musi być wzmacniana. Warto zaznaczyć, że odstępstw od diety nie należy uznawać za przegraną i pozbawienie się szansy na realizację celu, ale za chwilowe błędy, na których można się uczyć - czytamy na stronie Michała Wrzoska, dietetyka świadczącego usługi dietetyczne online.

Jak zmotywować się do treningu? Oto 6 zasad!

1. Wybierz odpowiednią porę
Jedne osoby preferują poranną aktywność, inne natomiast uważają, że rano przed pracą jeszcze trudniej o motywację. W takiej sytuacji dokładnie zastanów się, jak wygląda Twój dzień i wybierz optymalną porę na trening, aby mieć jak najwięcej siły. Jesteś sową, a Twoja aktywność wzrasta wraz z nadejściem wieczoru? Ćwicz wieczorem, na przykład przed odbyciem kąpieli. Jesteś skowronkiem, który budzi się bardzo wcześnie i nie wie, w jaki sposób spożytkować energię? Trening przed pracą może być niezwykle energetyzujący i dostarczać siły i dobrej energii na cały dzień. To jak zdrowy napój energetyczny z rana!

2. Znajdź inspirację
Nic tak nie działa na motywację, jak niedościgniony ideał, któremu chcielibyśmy dorównać. Być może obiektem tym będzie znana trenerka? Być może będzie to kulturysta? To nieważne! Ważne jest to, aby określić swój cel i wytrwale do niego dążyć. Jeżeli marzysz o zbudowaniu pięknych, kształtnych pośladków, znajdź zdjęcie, które będzie motywowało Cię do pracy. Sześciopak lub doskonale wyrzeźbione plecy? Z pomocą zdjęcia atletycznej postawy danego mężczyzny trening będzie jeszcze bardziej gorący!

3. Określ plan działania
Nie każdy może pozwolić sobie na ćwiczenie każdego dnia. Jest to także zupełnie bezcelowe, gdyż organizm także potrzebuje regeneracji, w której trakcie wzrastają mięśnie. Określenie tygodniowego planu treningowego może być kluczem do sukcesu. Wywiązywanie się z niego poprawia humor, natomiast rezygnacja z treningu wywołuje wyrzuty sumienia, co sprawia, że znacznie chętniej przystępujemy do treningu. Na początku warto rozpocząć od niewielkich celów i rozpisania planu treningowego na 3 dni w tygodniu. Podczas każdego dnia treningowego warto ćwiczyć różne obszary ciała, aby zyskało ono atletyczny wygląd i doskonałe napięcie. 

4. Wyznaczaj sobie nagrody
Nic nie działa tak pokrzepiająco, jak nawet niewielka nagroda po skończonym treningu. Przykładem takiej nagrody może być kąpiel lub obejrzenie serialu. Nie zaleca się stawiania sobie nagród żywieniowych, zwłaszcza dostarczania do organizmu pustych kalorii. Nagroda powinna być z jednej strony korzystna dla zdrowia, ale też sprawiać przyjemność.

5. Wybierz aktywność, którą lubisz
Nie cierpisz jazdy na rowerze, za to jogging poprawia Ci humor? Nie rezygnuj z tego i nie zmuszaj się na siłę do podejmowania aktywności, która akurat jest modna lub która teoretycznie mogłaby dawać największe efekty. Czasami droga na skróty nie ma w tym przypadku sensu. Wysiłek fizyczny ma dostarczać do organizmu endorfin, a także poprawiać humor. Uszczęśliwianie się na siłę może powodować frustrację i sprawiać, że treningi znudzą się przy pierwszym kontakcie z danym ćwiczeniem, czy aktywnością. 

6. Kontroluj efekty
Najczęściej to jednak efekty dają największego kopa do działania. Widać to szczególnie wśród osób będących na diecie. Każdy kilogram w dół staje się ogromnym sukcesem. W tym przypadku można kontrolować swoją wydolność lub stopień wyćwiczenia mięśni. Niektóre partie zmieniają się nawet w trakcie zaledwie jednego tygodnia. Rób zdjęcia i porównuj swoje ciało z wyglądem sprzed tygodnia. To działa!

Czytaj więcej na temat:trening, zdrowie
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole