WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Akcja "Zima". Konin gotowy do pomocy osobom potrzebującym

Dodano: 8.11.2019 15:23
Źródło: LM.pl

Pomoc osobom starszym, niepełnosprawnym, samotnym i bezdomnym. Konin jest przygotowany do akcji „Zima”.

W Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Koninie odbyło się coroczne spotkanie dotyczące przygotowania do najtrudniejszego okresu dla osób potrzebujących. Urzędnicy, przedstawiciele fundacji i stowarzyszeń, a także szpitala i służb mundurowych podkreślali, że są już gotowi do zimy i podobnie jak w ubiegłych latach, nikt nie zostanie bez pomocy.

- Wsparciem MOPR jest objętych 119 osób bezdomnych z Konina i 13 osób spoza miasta. Najwięcej bezdomnych mamy na ogrodach działkowych, ale to są też pustostany i śmietniki. Od poniedziałku nasi pracownicy codziennie rano objeżdżają wszystkie znane nam miejsca i kontrolują to na bieżąco – mówi Małgorzata Rychlińska, dyrektor MOPR w Koninie. - Mamy w Ośrodku stołówkę, gdzie wydajemy codziennie od 230 do 260 ciepłych posiłków. Myślę, że jako miasto jesteśmy bardzo otwarci na pomoc potrzebującym. Współpracujemy ze sobą i ta reakcja jest szybka – dodaje.

Największym problemem w ostatnim czasie, jeśli chodzi o skupisko osób bezdomnych jest „Skarpa”. To miejsce doskonale znają strażnicy miejscy i policjanci, ale też osoby związane z Akcją Humanitarną „Życie” przy kościele zielonoświątkowym.

- Monitorujemy „Skarpę” codziennie. Na zimę mamy dwa pomieszczenia i około 16 materaców. Jakby przyszły mrozy to można do mnie zawsze dzwonić i przywieźć do nas, również osoby nietrzeźwe. Zależy nam na tym, żeby ci ludzie nie zamarzli – mówi Zbigniew Kalinowski z Akcji Humanitarnej „Życie” przy kościele zielonoświątkowym.

W konińskiej noclegowni aktualnie jest 30 wolnych miejsc. Od 1 października do 21 marca w godzinach 9.00 – 17.00 działa też ogrzewania. Informacje o tym, gdzie szukać pomocy zimą znajdują się na plakatach, które zawisną w różnych częściach miasta i w autobusach komunikacji miejskiej. 

  • Akcja "Zima". Konin gotowy do pomocy osobom potrzebującym
  • Akcja "Zima". Konin gotowy do pomocy osobom potrzebującym
  • Akcja "Zima". Konin gotowy do pomocy osobom potrzebującym
  • Akcja "Zima". Konin gotowy do pomocy osobom potrzebującym
  • Akcja "Zima". Konin gotowy do pomocy osobom potrzebującym

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO