Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

IMGW: W nocy z wtorku na środę prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -4°C.

LM.plWiadomościDrop zagrała w reprezentacji Polski w meczu kwalifikacji do Euro!

Drop zagrała w reprezentacji Polski w meczu kwalifikacji do Euro!

22 minuty spędziła na parkiecie Julia Drop w pierwszym meczu kwalifikacji do mistrzostw Europy. Polski uległy Wielkiej Brytanii 63:75.

Pod koniec października wychowanka MKS MOS Konin, a obecnie zawodniczka Widzewa Łódź otrzymała powołanie do polskiej reprezentacji, a na samym początku listopada okazało się, że Drop znalazła się w wąskiej kadrze, która będzie miała szansę wystąpić w pierwszym meczu eliminacji EuroBasketu. Biało-czerwoną koszulkę Drop założyła w czwartek.

Na parkiecie koninianka spędziła 22 minuty. W tym czasie zanotowała sześć punktów (jeden celny rzut za trzy), dwie zbiórki i jeden przechwyt. Polki nie były jednak w stanie nawiązać rywalizacji z Wielką Brytanią. Przegrały trzy pierwsze kwarty, a w czwartej zwyciężyły trzema punktami, co nie pozwoliło im odrobić strat. Ostatecznie biało-czerwone uległy rywalkom 63:75.

Kolejny mecz kwalifikacji EuroBasketu dopiero za rok. Biało-czerwone zmierzą się wtedy z Białorusią.

Polska - Wielka Brytania 63:75 (14:21, 12:14, 20:26, 17:14)

Polska: Marissa Kastanek (18), Agnieszka Kaczmarczyk (8), Ewelina Gala (8), Julia Adamowicz (7), Weronika Gajda (6), Julia Drop (6), Martyna Koc (5), Agnieszka Skobel (3), Karolina Poboży (2), Agata Dobrowolska, Amalia Rembiszewska.

Wielka Brytania: Eilidh Simpson (18), Karlie Samuelson (16), Temi Fagbenle (15), Cheridene Green (11), Chantelle Handy (11), Janice Monakana (3), Rachael Vanderwal (1), Georgia Jones.