WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Rzecznik Praw Obywatelskich w sprawie zastrzelonego 21-latka

Dodano: 17.11.2019 17:01
Źródło: LM.pl

Rzecznik Praw Obywatelskich zainteresował się sprawą śmiertelnego postrzelenia 21-letniego Adama Cz. Zamierza zwrócić się o informacje do komendanta wojewódzkiego policji w Poznaniu oraz Prokuratury Okręgowej w Koninie.

W miniony czwartek przed godz. 10.00 na ul. Wyszyńskiego w Koninie, policjanci chcieli wylegitymować trzech młodych mężczyzn. Jeden z nich zaczął uciekać. Policjant ruszył w pościg. Kiedy 21-latek nie zareagował na wezwanie do zatrzymania się, mundurowy strzelił do niego. Mężczyzna zmarł na miejscu. Szczegóły tragicznej w skutkach interwencji nie są jeszcze znane. Wyjaśnia je Komenda Główna Policji oraz Prokuratura Okręgowa w Koninie.

- Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Koninie poinformowała o wszczęciu śledztwa w tej sprawie. Rzecznik Praw Obywatelskich poprosi Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu o informacje co do ustaleń poczynionych w ramach czynności  wyjaśniających i - ewentualnie - postępowania dyscyplinarnego wobec funkcjonariusza – czytamy w komunikacie RPO.

  • Rzecznik Praw Obywatelskich w sprawie zastrzelonego 21-latka

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO