Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Kandydaci na radnych gmin, powiatu i miasta. Zobacz, kto się zgłosił! [PEŁNE LISTY]

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościAplikacja „Zgłoś rower” to informowanie o znalezieniu jednośladu

Aplikacja „Zgłoś rower” to informowanie o znalezieniu jednośladu

Dodano:
Aplikacja „Zgłoś rower” to informowanie o znalezieniu jednośladu

Odzyskujemy skradzione i porzucone rowery. To także informacja do użytkowników rowerów miejskich w Koninie.

Po pięciu miesiącach od momentu uruchomienia akcji „Zgłoś rower” pracownicy Nextbike Polska, operatora, który obsługuje sytem rowerów miejskicj w Koninie, dzięki otrzymanym od mieszkańców informacjom odnaleźli ponad 330 porzuconych i skradzionych rowerów. Dodatkowo specjalne patrole interwencyjne uratowały kolejnych 400 jednośladów. Bezpieczeństwo publicznych rowerów miejskich to priorytet samych samorządów oraz największego w Polsce operatora systemów rowerów miejskich – firmy Nextbike Polska. Aplikacja  „Zgłoś rower” to proste i szybkie informowanie Nextbike o znalezieniu porzuconego roweru. 

W czerwcu 2019 roku Nextbike Polska uruchomił aplikację webową www.zglosrower.pl. W czasie wakacji zaczęły pracę, na razie tylko w Warszawie, specjalne patrole interwencyjne, których zadaniem jest m.in. sukcesywne przeciwdziałanie wandalizmom. Powyższe działania przekładają się na stopniową eliminację nadużyć w korzystaniu z rowerów miejskich.

- Pomoc i wsparcie ze strony mieszkańców są dla nas bardzo ważne. Rowery miejskie to nasze wspólne dobro. Dziękujemy tym, którzy nam pomagają o nie dbać. Zachęcamy każdego, kto zobaczy porzucony, uszkodzony rower do zgłaszania nam tego — powiedział Łukasz Dubieniecki dyrektor ds. Operacji i Utrzymania w Nextbike Polska. Dodał, że coraz więcej sukcesów mają także patrole interwencyjne Nextbike, które odzyskały niemal 400 rowerów. — Podczas prowadzonych działań zatrzymaliśmy na gorącym uczynku 72 osoby. Na 8 z nich nałożono mandaty, z czego najwyższy wyniósł 1000 zł. Pozostałymi sprawami wciąż zajmuje się policja. Część trafiła do sądu. Tylko 5 zostało umorzonych — podkreśla Łukasz Dubieniecki.

Od początku czerwca zostało założonych 10 832 blokad kont użytkowników systemu Veturilo w związku z nieprzestrzeganiem przez nich zapisów obowiązującego regulaminu. Niektórzy użytkownicy mają założone długotrwałe blokady kont. Osoba zgłaszająca decyduje czy chce pozostać anonimowa czy też pozostawi kontakt do siebie. Ci co wybiorą drugi wariant i zostawią swój numer telefonu, ich konto, po odebraniu roweru, zostanie doładowane kwotą 5 zł. Dodatkowo nie jest konieczne podawanie adresu, gdzie znajduje się rower. Wystarczy skorzystać z opcji „Moja lokalizacja”, która automatycznie zapisze współrzędne porzuconego roweru.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole