WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Młodzieżowa Rada Miasta Konina aktywna w Dniu Praw Dziecka

Dodano: 21.11.2019 10:45

Młodzieżowa Rada Miasta Konina zaprosiła młodzież i szkoły do aktywnego włączenia się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. m.in. poprzez nagranie filmu związanego z hasłem: dla każdego dziecka, dzieciństwo.

Dodatkowo w przestrzeni miejskiej i w szkołach pojawiły się plakaty promujące Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W samych placówkach szkolnych odbywa się wiele wydarzeń zainicjowanych przez dzieci i młodzież, m.in. Niebieski dzień, gazetki szkolne, których tematem jest Konwencja, konkursy i lekcje tematyczne. W wielu szkołach pojawiły się skrzynki, do których dzieci i młodzież wrzucają prośby, sugestie, postulaty, co chciałyby zmienić w swoim mieście. Zebrane pomysły zostaną zaprezentowane m.in. podczas sesji Młodzieżowej Rady Miasta. 20 listopada Most im. J. Piłsudskiego oraz gabinet Prezydenta Piotra Korytkowskiego zostały podświetlone na kolor niebieski. Działania te z jednej strony stanowią wyraz wspólnego świętowania, ale z drugiej pokazują, że miasta doceniają swoich najmłodszych obywateli oraz pragną budować dla nich przyjazną przestrzeń.

Delegacja radnych z Młodzieżowej Rady Miasta Konina aktywnie uczestniczyła także w konferencji organizowanej przez Unicef Polska w Warszawie. Gromkimi brawami została nagrodzona konińska młodzieżowa radna za wypowiedź dotyczącą szacunku dla młodego obywatela. Wielką nadzieją są młodzi ludzie, którzy są tym pokoleniem które należy kształtować , szanować, słuchać ale i cenić, bo to oni będą w przyszłości szanować, słuchać i być może cenić starsze osoby w przyszłości. Pamiętajmy, że to obecni młodzi będą w przyszłości kształtować nasze miasta.

Podczas konferencji zaprezentowane zostały wyniki badania „Prawa dziecka z perspektywy dzieci, rodziców i nauczycieli”. Jego celem było zbadanie stanu faktycznego przestrzegania praw dziecka w Polsce z perspektywy dzieci, rodziców i nauczycieli. Aż 95% badanych dzieci słyszało o prawach dziecka. Najczęściej dowiadywały się o nich w szkole lub od rówieśników. Niestety, jedno na troje dzieci w wieku 12-17 lat deklaruje, że ich prawa zostały kiedykolwiek złamane. Ponadto, co trzeci nauczyciel jest zdania, że prawa dziecka są łamane przez rodziców. Z kolei tylko połowa rodziców deklaruje znajomość praw dziecka, a co piąty uważa, że prawa dziecka utrudniają wychowanie.

slajd 1 z 7
NASTĘPNY SLAJD

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:dzień praw dziecka,   Konin,   młodzieżowa rada miasta,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Widzę, że niektórzy przedstawiciele tej młodzieży, to w wieku podeszłym...
Dodano: 21.11.2019 12:24    Przez: ~taki żart :)
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO