LM.plWiadomościRzgów. Mniejszy budżet gminy. Będą jednak dwie duże inwestycje

Rzgów. Mniejszy budżet gminy. Będą jednak dwie duże inwestycje

Dodano: , Żródło: LM.pl
Rzgów. Mniejszy budżet gminy. Będą jednak dwie duże inwestycje

Mniej dochodów, mniej wydatków, ale też mniejszy deficyt. Wójt gminy Rzgów przedstawił projekt budżetu na 2020 rok. 

Zgodnie z projektem dochody gminy w 2020 roku mają wynieść niecałe 34 mln zł. To o ponad 750 tys. zł mniej, niż przed rokiem. Spadną jednak również wydatki - z poziomu ponad 36,6 mln zł do ponad 35,5 mln zł. Dzięki temu ma zmniejszyć się również deficyt, który na 2020 rok zaplanowany jest w kwocie niemal 1,6 mln zł. Ma zostać sfinansowany z kredytów i pożyczek.

W 2020 roku władze gminy planują dwie duże inwestycje. Niemal 6,5 mln zł pochłonie kompleksowa modernizacja energetyczna budynków Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rzgowie oraz Zespołu Szkół w Sławsku oraz termomodernizacja kotłowni ZSP w Rzgowie. Gmina otrzymała dofinansowanie na realizację tej inwestycji, umowa podpisana została w maju.

Drugim dużym zadaniem będzie budowa ciągu pieszo-rowerowego na odcinku Osiecza - Sławsk (1,1 mln zł). Wśród innych inwestycji zapisanych w budżecie na 2020 rok znalazły się jeszcze: modernizacja pomieszczeń w Szkole Podstawowej w Grabienicach (138 tys. zł), modernizacja kotłowni w budynku Domu Nauczyciela w Sławsku (ponad 99 tys. zł), projekt adaptacji pomieszczeń na kuchnię w budynku ZSP w Rzgowie (62 tys. zł), czy budowa oświetlenia ulicznego na terenie gminy (40 tys. zł). 

Projekt budżetu muszą jeszcze zaakceptować radni. Do tego czasu zarówno oni, jak i sam wójt mogą jeszcze wnosić poprawki do projektu. 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole