WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Grodziec. Wójt apeluje do mieszkańców o niepalenie śmieci

Dodano: 2.12.2019 13:56
Źródło: LM.pl

Wójt gminy Grodziec apeluje do mieszkańców o niepalenie śmieciami w domowych piecach i kominkach.

Sezon grzewczy w pełni, a co za tym idzie przekroczenia norm związanych z jakością powietrza. Na to ma wpływ między innymi to, co spalane jest w przydomowych kotłowniach.

- W trakcie spalania odpadów powstają substancje niebezpieczne, trujące dla zdrowia. Dym ze spalonych śmieci zawiera trujące dla ludzi i zwierząt dioksyny np. dwutlenek siarki, chlorowodór. Ich toksyczny wpływ na zdrowie może objawić się dopiero po kilkudziesięciu latach. Spalając śmieci w domowych piecach trujemy siebie, sąsiadów oraz przyczyniamy się do pogorszenia jakości powietrza, którym oddychamy – podkreśla wójt Mariusz Woźniak.

Włodarz Grodźca apeluje o stosowanie dozwolonych paliw i przypomina, że za złamanie prawa związanego z paleniem śmieci, grozi kara aresztu lub grzywny.

- Dbajmy o naszą „małą ojczyznę”, jej piękno, czystość i zdrowie nie tylko dla siebie, ale i dla następnych pokoleń – prosi Mariusz Woźniak.

  • Grodziec. Wójt apeluje do mieszkańców o niepalenie śmieci

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

avatar Bardzo dobrze, może też w Brzeźnie niech ktoś zaapeluje !!! Ludzie sobie palą czym popadnie bo taniej a ich dzieci wdychają truciznę. A potem szpitale, leczenie, tragedie....
Dodano: 3.12.2019 10:38    Przez: Marianello_5000

KOMENTARZE

avatar Bardzo dobrze, może też w Brzeźnie niech ktoś zaapeluje !!! Ludzie sobie palą czym popadnie bo taniej a ich dzieci wdychają truciznę. A potem szpitale, leczenie, tragedie....
Dodano: 03.12.2019 10:38    Przez: Marianello_5000
To kupujcie ludzim węgiel lub dajcie większe wypłaty a nie tylko złodziejstwo!!!
Dodano: 04.12.2019 14:47    Przez: ~Prezes
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO