WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Golina. Radni jednogłośnie o śmieciach w domkach letniskowych

Dodano: 2.12.2019 14:35
Źródło: LM.pl

Golińscy radni przyjęli stawki za odbiór odpadów komunalnych w nieruchomościach letnio-rekreacyjnych. Wyrazili też zgodę na przekazanie samochodu OSP Adamów i przyznanie środków funduszu sołeckiego Kraśnicy.

Podczas ostatniej sesji Rada Miejska w Golinie zdecydowała jednogłośnie o zryczałtowanej stawce za śmieci od nieruchomości, na której znajduje się domek letniskowy lub inna nieruchomość letnio-rekreacyjna. I tak, zgodnie z przyjętą uchwałą, opłata wynosić będzie 169 zł za rok w przypadku odpadów segregowanych oraz 338 zł za rok, jeśli właściciel nie będzie spełniał obowiązku segregacji.

To nie jedyna uchwała, jaką rozpatrywali golińscy radni. Również jednogłośnie zdecydowali oni o przyznaniu środków funduszu sołeckiego na 2020 rok dla sołectwa Kraśnica oraz wyrazili zgodę na nieodpłatne przekazanie samochodu dla jednostki OSP Adamów. Rajcy mieli też zdecydować o poszerzeniu składu osobowego komisji skarg, wniosków i petycji o przedstawiciela klubu radnych „Obiektywni”. Dziesięcioma głosami „przeciw”, przy trzech głosach „za” i jednym „wstrzymującym się”, projekt tej uchwały został odrzucony.

fot. archiwum

  • Golina. Radni jednogłośnie o śmieciach w domkach letniskowych

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

169 zł? To bardzo dużo, za dużo! W sumie to będziemy płacić podwójnie, w miejscu zameldowania i za korzystanie z domku kilka tygodni w roku.
Dodano: 03.12.2019 19:32    Przez: ~xxx
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO