WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

"Suwak" i "korytarz życia". Nowe przepisy od najbliższego piątku

Dodano: 3.12.2019 12:28
Źródło: LM.pl

W najbliższy piątek wchodzą w życie nowe przepisy drogowe związane z jazdą na tak zwany „suwak” i tworzeniem „korytarza życia”.

Od 6 grudnia na kierowcach spoczywać będą nowe obowiązki. Pierwszy dotyczy jazdy na tzw. „suwak”. Dotyczy to sytuacji, kiedy większa ilość pasów jezdni przeznaczonych do ruchu w tym samych kierunku, zmniejszy się. Jak podkreśla Marcin Jankowski z konińskiej policji, zastosowanie nowych przepisów dotyczy wyłącznie przypadków istotnego spowolnienia ruchu, spowodowanego zatorem drogowym. Oznacza to, że kierowcy nie będą mogli korzystać z tego przepisu w sytuacji, gdy kończy się pas ruchu, a na drodze nie ma utrudnień. Jeśli chodzi o „korytarz życia” to obowiązkiem kierowcy będzie zjechanie maksymalnie na krawędzi jezdni i stworzenie w środku miejsca umożliwiającego przejazd pojazdom ratunkowym do miejsca wypadku.

Niedostosowanie się do nowych przepisów nie zostało jeszcze ujęte w taryfikatorze, a wysokość mandatu będzie zależała od decyzji policjanta. Kara finansowa może wynieść od 20 do 500 zł.

fot. KMP Konin

  • "Suwak" i "korytarz życia". Nowe przepisy od najbliższego piątku
  • "Suwak" i "korytarz życia". Nowe przepisy od najbliższego piątku

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Niech uczą tego przyszłych kierowców.Starzy kierowcy niech świecą przykładem.
Dodano: 03.12.2019 13:09    Przez: ~zzk
jeszcze powinni w przepisach zmienić, że powinno się jechać dwoma pasam do końca jak się np prawy kończy. A tak robią kilometrowe korki :/
Dodano: 03.12.2019 13:16    Przez: ~masakra
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO