WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Szpital nam się rozpada, twierdzą lekarze konińskiej neurologii

KONIN JEST NASZ

Dodano: 5.12.2019 22:41

Dyrekcja szpitala uważa, że problemem oddziałów neurologii i udarowego są nadmierne apetyty finansowe lekarzy, na których zaspokojenie w obecnej sytuacji placówki nie stać. Mamy więc pat, który grozi likwidacją obu oddziałów.

Pod środowym artykułem na ten temat („Po nowym roku oddział neurologiczny będzie zawieszony”) pojawiły się wpisy, że lekarzom ciągle jest mało pieniędzy i są gotowi walczyć o swoje nawet kosztem pacjentów.

Ale odpowiedź na pytanie, czy aby na pewno to lekarze chcą rozwiązywać swoje problemy kosztem pacjentów, wcale nie jest taka jednoznaczna. Rzecz idzie oczywiście o pieniądze, bo lekarze chcą podniesienia stawki godzinowej do takiej, jaką mają medycy w innych szpitalach: kaliskim, ostrowskim, sieradzkim czy poznańskich. Bo choć konińska neurologia jest trzecią w Wielkopolsce pod względem liczby przyjmowanych pacjentów z udarem, lekarze od dziesięciu lat nie mieli żadnej podwyżki.

Jest też w tym wszystkim jeszcze jeden argument niezwykle ważny dla samych pacjentów. Otóż w przypadku neurologii mówimy o dwóch oddziałach: neurologicznym na szóstym piętrze i położonym tuż nad nim oddziale udarowym, gdzie leżą pacjenci w stanie zagrożenia życia. I po godzinie czternastej każdego dnia oba te oddziały obsługuje jeden lekarz dyżurny, który dodatkowo co i rusz wzywany jest na Szpitalny Oddział Ratunkowy, gdzie – jak twierdzą neurolodzy – podczas każdego takiego dyżuru spędzają ponad połowę, a nawet i trzy czwarte czasu.

– A kilka pięter wyżej pacjenci w ciężkim stanie leżą pozostawieni bez opieki – tłumaczy mi jeden z lekarzy. – Jeśli któryś umrze, rodzina do mnie będzie miała pretensje, a prokurator powie, że to moja wina, bo nie było mnie na miejscu.

- Boimy się pracować w sytuacji, w której nie jesteśmy w stanie zapewnić bezpieczeństwa pacjentom – dodaje inny medyk. – Nigdzie już żaden oddział neurologiczny i udarowy nie funkcjonują z jednym dyżurnym.

Lekarze pracują na kontraktach, nie mają więc umowy o pracę i wynagradzani są w podobny sposób jak osoby podpisujące umowę o dzieło, a więc – jak to się potocznie mówi - śmieciową.

następna
strona 1/2

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Kto ostatnio czekał na konińskim SOR lub na pomocy wieczorowej to wie jak funkcjonuje nasz szpital i jak pracują państwo lekarze z Konina
Dodano: 6.12.2019 09:00    Przez: ola
Ten szpital już dawno się rozpadł !
Dodano: 5.12.2019 22:59    Przez: ~Znachory
jak tu żyć za 9 tyś. netto miesięcznie,jak żyć.
Dodano: 6.12.2019 07:45    Przez: ~pisior
Zacznijmy od tego w Koninie nigdy nie było lekarzy specjalistów i szpitala z prawdziwego zdarzenia, wykańczalnia i zbiórka mierniaków z całej Polski Bo Koninem cały czas rządzi hunta powojennych pociotów
Dodano: 6.12.2019 10:28    Przez: ~XxX
Napisał Pan......przy ośmiogodzinnym dniu pracy sięgających 9 tys. zł miesięcznie na rękę......coś mi tu nie gra autorze to znaczy ze oddział po 15:00 i w soboty niedziele i święta jest już nieczynny??? bo z tego co Pan napisał wychodzi ze 8 osób pracuje od poniedziałku do piątku do 15:00 za 9 tysi na osobę, ok ale co po 15:00 zapytał pan tych 8 osób.....a jeśli mają np 80 zł za godzinę pracy w pozostałe dni i nocki prosty rachunek 24h x80 zł =1920 czyli np za jeden wekend przytula prawie 4 tysie :) a gdzie jeszcze czas w tygodniu .....mimo całej symati do autora artykułu coś mi się wydaje ze to tylko połowa prawdy jak zwykle zresztą ...a stawka idzie o naprawdę duże pieniądze....
Dodano: 6.12.2019 11:00    Przez: jan nowak

KOMENTARZE

Ten szpital już dawno się rozpadł !
Dodano: 05.12.2019 22:59    Przez: ~Znachory
Nie ten szpital tylko wszystkie bez wyjątku. Krytycznie wzrasta zadłużenie szpitali. Wszystkie koszty w górę: energia, leki, wynagrodzenie minimalne lekką ręką podnoszone przez rząd bez źródeł finansowania. Panie redaktorze warto konfrontować informacje bo mam wrażenie że są inspirowane przez jedną ze stron 🏥
Dodano: 06.12.2019 08:35    Przez: ~Ⓜ
Zacznijmy od tego w Koninie nigdy nie było lekarzy specjalistów i szpitala z prawdziwego zdarzenia, wykańczalnia i zbiórka mierniaków z całej Polski Bo Koninem cały czas rządzi hunta powojennych pociotów
Dodano: 06.12.2019 10:28    Przez: ~XxX
avatar Sławomir Arkadiusz Neumann, ten od naszych sądów wie jak uzdrawiać szpitale. Robił to i z pewnością nie odmówi konińskim neurologom. Ciekawe, czy ktoś ma w tym interes? Często bywa, że im gorzej tym lepiej dla kogoś i widzimy zadowolonych z zamieszania. Ktoś mówił kiedyś o prywatyzacji. Kto i kiedy? Może się i mylę, może to tylko tak wygląda.
Dodano: 06.12.2019 20:55    Przez: Józef Bąk
neurolodzy znają się na budownictwie a budowlańcy na naurologi
Dodano: 06.12.2019 05:56    Przez: _k***siarz_
jak tu żyć za 9 tyś. netto miesięcznie,jak żyć.
Dodano: 06.12.2019 07:45    Przez: ~pisior
Uważam, że lekarze w szpitalu powinni być dobrze wynagradzani i popieram ich żądania. Przecież oni są odpowiedzialni za nasze zdrowie!
Dodano: 06.12.2019 08:40    Przez: Elin
Kto ostatnio czekał na konińskim SOR lub na pomocy wieczorowej to wie jak funkcjonuje nasz szpital i jak pracują państwo lekarze z Konina
Dodano: 06.12.2019 09:00    Przez: ola
Napisał Pan......przy ośmiogodzinnym dniu pracy sięgających 9 tys. zł miesięcznie na rękę......coś mi tu nie gra autorze to znaczy ze oddział po 15:00 i w soboty niedziele i święta jest już nieczynny??? bo z tego co Pan napisał wychodzi ze 8 osób pracuje od poniedziałku do piątku do 15:00 za 9 tysi na osobę, ok ale co po 15:00 zapytał pan tych 8 osób.....a jeśli mają np 80 zł za godzinę pracy w pozostałe dni i nocki prosty rachunek 24h x80 zł =1920 czyli np za jeden wekend przytula prawie 4 tysie :) a gdzie jeszcze czas w tygodniu .....mimo całej symati do autora artykułu coś mi się wydaje ze to tylko połowa prawdy jak zwykle zresztą ...a stawka idzie o naprawdę duże pieniądze....
Dodano: 06.12.2019 11:00    Przez: jan nowak
Uczą się z naszych podatków , póżniej za granicę. No ale dla młodych nie ma pracy , albo za grosze . A muszą się gdzieś uczyć .Dentyści powinni się uczyć za swoje pieniążki.Przecież leczymy się za swoją kasę . A swoją drogą to elity lekarskie zdemilitarozować i w kamasze. Nie może tak być , w szpitalu do południa ,a po południu prywacizna.Ale żaden rząd porządku nie zrobił i nie zrobi bo się boi albo nie chce.
Dodano: 06.12.2019 17:01    Przez: samek
avatar Zobacz na parkingu lekarzy jakie bryki tam stoją.
Dodano: 06.12.2019 17:52    Przez: emeryt
Jak to się mówi...Lekarzu lecz się sam :)
Dodano: 06.12.2019 19:21    Przez: ~Dusk
avatar Skoro - "dyrekcja szpitala uważa, że problemem oddziałów neurologii i udarowego są nadmierne apetyty finansowe lekarzy, na których zaspokojenie w obecnej sytuacji placówki nie stać." - To cóż za problem utworzyć regionalny fundusz ubezpieczenia zdrowotnego na potrzeby szpitala? Mamy ok. 70 tyś. mieszkańców, jak każdy zapłacił by po 1 zł/mc czyli 12 zł na rok za 1 osobę, to szpital miał by czym dysponować i nie było by problemu. Idziemy dalej,... "lekarze chcą podniesienia stawki godzinowej do takiej, jaką mają medycy w innych szpitalach: kaliskim, ostrowskim, sieradzkim czy poznańskich." - Co to za fochy?! Wielu z nas by chciało zarabiać na swoich stanowiskach pracy, tyle co nasi koledzy po fachu na zachodzie europy, ale możemy sobie pomarzyć, więc pracujemy za to co mamy! I cóż to za płacz, iż - "lekarze od dziesięciu lat nie mieli żadnej podwyżki" - a prywatne gabinety po godzinach pracy to co?! Wielu pracuje za minimalne wynagrodzenie i też podwyżki na oczy nigdy nie widziało.
Dodano: 06.12.2019 21:27    Przez: Pulsar71
1 z 2
12>>