WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Przygotowania do jarmarku w Koninie. Powstaje świąteczny bigos

Dodano: 13.12.2019 11:15
Źródło: LM.pl

Świąteczny bigos powstaje już na pl. Wolności w Koninie. Na rynku stanęły już też budki dla wystawców jarmarku „Kolęda na wysokości”.

W nocy zaczął się montaż trzydziestu budek, w których swoje produkty będą prezentować wystawcy z różnych stron kraju. Niebawem będzie budowana scena, na której w sobotni wieczór wystąpi Sebastian Karpiel-Bułecka z zespołem. A od rana nieopodal Centrum Organizacji Pozarządowej w olbrzymim garze gotuje się bigos.

- Mamy już goloneczkę, która będzie puszczała tłuszczyk i zaraz kapustka będzie go przyswajała do siebie – mówi jak zwykle z pasją Krzysztof Górski z Teatru Kulinarnego. - Później dorzucimy kiszoną kapustę i będziemy dawać boczki, kiełbasy, przyprawy, trochę pomidorka oraz śliwki. Będziemy warzyć dzisiaj cały dzień, całą noc i jutro o godz. 15.00 zaczniemy wydawać – dodaje.

Na bigos potrzebne było ponad pół tony kapusty, 50 kg golonek, 120 kg kiełbasy, 40 kg boczku, 20 kg śliwek, prawie 100 kg pieczarek i kilkadziesiąt kilogramów pomidorów.

- Mimo, że to tak wielkie ilości nie da się zrobić żadnego szachrajstwa. Tym bardziej, że natychmiast jestem poddany ocenie kilku tysięcy osób. Nie można zrobić wody z kapustą. Trzeba zrobić lepiej niż w domu, bo wtedy ludzie będą pamiętali i będzie to najważniejsza, pewnie po koncercie Zakopower, atrakcja jarmarku – mówi Krzysztof Górski.

Bigosu ma wystarczyć dla 5 – 6 tysięcy osób. Będzie wydawany w sobotę od godz. 15.00 do 18.00, a w niedzielę od godz. 12.00 do jak mówi Krzysztof Górski, ostatniej kapusty.

slajd 1 z 10
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Naprawdę będziecie jeść bigos a co na to ekolodzy.?
Dodano: 14.12.2019 00:09    Przez: ~Ola 🌻
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO