WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Kolędowanie w Golinie. Mieszkańcy razem przy świątecznym stole

Materiał promocyjny

Dodano: 15.12.2019 20:50
Źródło: LM.pl

Wspólne kolędowanie staje się powoli golińską tradycją. W dzisiejszym spotkaniu przy świątecznym stole wzięło udziało ponad 100 osób.

Po raz kolejny w sali OSP w Golinie spotkali się radni, sołtysi, dyrektorzy gminnych placówek i mieszkańcy. Wszyscy przyszli tam, żeby podzielić się opłatkiem, porozmawiać oraz wspólnie cieszyć się z nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

- Rozpoczęliśmy te spotkania pod silnym naciskiem społeczeństwa. Chcieliśmy na początku to robić dla osób samotnych. Teraz przychodzą całe rodziny. Są dzieci z rodzicami, dziadkowie. Ci ostatni w szczególności zwracają uwagę, że ta tradycja powinna być pielęgnowana – mówi Mirosław Durczyński, burmistrz Goliny. - To dla mnie ważne, że to co się zapoczątkowało i w bólach rodziło, przynosi pożytek i wszyscy się cieszą – dodaje.

Jak podkreśla burmistrz, wspólne kolędowanie to duże przedsięwzięcie, które jest możliwe do realizacji dzięki dyrekcji Domu Kultury w Golinie oraz Biblioteki Publicznej w Golinie.

- Jest tyle imprez teraz, a mamy pełną salę. Nie spodziewałem się, że będzie tylu mieszkańców, ale to w szczególności cieszy – mówi Mirosław Durczyński.

Mieszkańcy gminy Golina po krótkiej modlitwie i błogosławieństwie kustosza Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Kawnicach, podzielili się opłatkiem. Później zasiedli do stołu, na którym królowały wigilijne potrawy: barszcz czerwony z uszkami, zupa grzybowa, pierogi, kapusta z grochem, sałatka jarzynowa i ryba. Do wspólnego kolędowania, zaprosił natomiast chór Vokaliza.

slajd 1 z 23
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO